Čtvero faktů, proč gladiátoři ze Sparty dobyli římské Koloseum

Kdo by to byl řekl, že si pražská Sparta i po osmifinále Evropské ligy udrží svou neporazitelnost a postoupí přes tradiční italský celek Lazio Řím. Již před dvojzápasem s ruským Krasnodarem byli svěřenci kouče Zdeňka Ščasného předem odepisování, nyní však mohou slavit postup mezi osm nejlepších, což se dá brát jako obrovský úspěch pro celý český fotbal. Podívejme se na čtyři důvody, proč Sparta venku dokázala zaskočit slavnějšího rivala a vyloupit jeho svatostánek.

Čtvero faktů, proč gladiátoři ze Sparty dobyli římské Koloseum
Známé hvězdy, jež toho v letošní sezoně už mají plné kecky

4) Bez role favorita


Pražská Sparta přijela do Říma v roli outsidera, neboť již před úvodním duelem se mluvilo o velkých postupových šancích Lazia. Orel, který se snesl před samotným zápasem na hrací plochu, však štěstí nepřinesl. Velký tlak domácích narážel do obranného valu hostů, kteří díky efektivitě v útoku dokázali zúročit vše, co se jim během devadesáti minut naskytlo. Sparta opět dokázala, že venku branky dávat umí a role outsidera ji vyloženě sedí.

[break]
Střelci, bez kterých by byly jejich týmy gólově bezmocné

3) Taktika


Po minulém čtvrtku byl český trenér Zdeněk Ščasný pranýřován fanoušky a novináři za zvolenou taktiku, kterou použil na Letné. Nerozhodný výsledek 1:1 byl ještě úspěch oproti předvedené hře a hovořilo se o faktu, že tentokrát kouč nevsadil na správné koně. Ščasný však dokázal navázat na úspěšnou strategii s Krasnodarem a na odvetné utkání sestavit tým, který fungoval jako celek a dokázal sázet na společné tažení lana, nikoliv na individuální dovednosti.

[break]
Pět faktů, díky kterým za sebou Barcelona nechala Real

2) Efektivita


Pražský celek honosí v Evropě skvělá vizitka, se kterou se ostatní kluby ve hře nemohou téměř měřit. Papírové předpoklady boří každým zápasem a proti věhlasnějším soupeřům dokáže využívat každé možné šance, která se nabízí. Ve vyřazovací části to začíná vypadat, že se Letenským lépe hraje na půdě soupeře a dokáže skórovat z jediného průniku, který se sem tam objeví po sérii pečlivé defenzivy. Současný kádr Sparty je dostatečně široký a zatím se mu vyhýbají zranění, což nahrává všem do karet.

[break]
Sedm největších hvězd, které na zádech nosily číslo 7

1) David Bičík


Kolem jeho jména se toho v médiích příliš nenamluví, přesto Sparta udělala díru do světa, když ho v roce 2014 přivedla z Turecka zpět do klubu, kde svou kariéru odstartoval. Téměř pětatřicetiletý brankář má reprezentační formu a vykazuje výsledky, díky kterým je jednou z klíčových tváří pražského celku. I během dvojzápasu s Laziem eliminoval několik vyložených šancí, které by jistě změnily vývoj utkání. Nutno podotknout, se zraněným prstem.

Tři situace, kdy došlo ke konfliktu trenéra s jeho svěřencem