Prokleté dresy aneb které košile se v Anglii příliš neohřály

Dělník by nikdy neměl mluvit do strategie trenérů a jejich dlouhodobých plánů, ale ozvat se může v případě, že jeho oblíbenci vyběhnout na zelené pažity v dresech, které jsou na první pohled něčím nesympatické nebo zřejmě přinášejí smůlu. Takových případů pamatuje historie již mnoho, proto se zaměřme na poslední roky a Premier League. Které sady dresů se příliš neuchytily?

Prokleté dresy aneb které košile se v Anglii příliš neohřály
Čtyři mladé hvězdy, o něž bude po sezóně obrovský zájem

4) Arsenal


Nejnovější trikot londýnského Arsenalu určený pro právě rozehranou sezónu obsahuje črnou, bílou a modrou barvu. Debut v tomto dresu si Gunners odbyli proti Sheffieldu, ale z reakcí fanoušků lze vytušit, že se nejedná o příliš opěvovaný dres. Důvodem je především porážka v Lize mistrů s Bayernem Mnichov nebo v Premier League s Norwich. Že by byl prokletý?

[break]
Zlatan bez míče? Co by asi tak mohl dělat...

3) Chelsea


Každý klub je neodmyslitelně spjatý s barvami, bez kterých to prostě nejde. Londýnská Chelsea se neobejde bez modré, díky které jsou její hráči přezdívaní Blues. V sezóně 2009/10 však dostal Carlo Ancelotti pro své hráče tmavě modré dresy s vodorovnými pruhy a žlutými vzorky. Následovala však mizerná série pěti domácích porážek a jedné remízy, což tento trikot zaškatulkovalo do sekce prokletých a Blues se nakonec rozhodli ho na konci sezóny přestat používat.

[break]
TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

2) Anglie


Odběhněme na moment od Premier League a přiznejme se, že smůla se již pár let nevyhýbá ani anglickému reprezentačnímu týmu. Do roku 2013 sázela tato ostrovní země na dresy značky Umbro, ale poté z nejasného důvodu dala šanci Nike, která vyrobila sérii bílých domácích dresů. Fanoušci se bouřili, že dresy vypadají jako ty Němců a navíc se v nich hráčům a trenérovi Royovi Hodgsonovi příliš nedařilo.

[break]
Proč by mohl dostat Guardiola Citizens na absolutní vrchol?

1) Newcastle


Absolutní vlny nevole se dočkaly dresy Newcastlu United přezdívané „Velikonoční vajíčko s límečkem“. Tradiční anglický klub v sezóně 2010/2011 použil světle modré trikoty, které však Magpies přinášely očividně jen smůlu. Začalo to porážkou v FA Cupu 3:1 od Stevenage Townu, poté ligový debakl s Bolton Wanderers a to nebyl ani zdaleka konec. Newcastlu inkasoval v těchto dresech během pouhých pěti zápasů 15 branek a bylo jasné, že nové košile musí jít do odpadků.

Osm superhvězd, které chce v létě přivést Real