Slavné tváře dnešní doby, které prošly Saint-Étienne

Francouzský klub Saint-Étienne nedosahuje v Evropě takového věhlasu jako třeba PSG, Monako nebo Lille, ale nelze ho rozhodně podceňovat. Každoročně figuruje v horních patrech tabulky Ligue 1 a během historie jím prošla řada zajímavých talentů, které potom dosahovaly věhlasu i jinde. Podívejme se na trio bývalých akvizic tohoto klubu, o kterých je v Evropě stále hodně slyšet.

Slavné tváře dnešní doby, které prošly Saint-Étienne
Trio faktů, proč fanoušci Liverpoolu závidí sokům z Evertonu

3) Kurt Zouma


Pozice: Pravý obránce
Současný klub: Chelsea
Věk: 21 let
Zápasy odehrané za Saint-Etienne: 74


Teprve jednadvacetiletý francouzský reprezentační obránce se začíná již prosazovat v seniorském národním výběru. Je to vcelku logické, neboť v londýnské Chelsea se začíná stávat oporou výběru Blues. Anglický velkoklub ho získal v roce 2014 za 12 milionů liber. Zouma disponuje skvělým fyzickým fondem a orientací na hřišti.

[break]
Tahouni, kteří by v létě mohli oslabit rozjetý Leicester

2) Blaise Matuidi


Pozice: Střední záložník
Současný klub: PSG
Věk: 28 let
Zápasy odehrané za Saint-Etienne: 152


Jeden z nejlepších středopolařů současnosti se naučil svému řemeslu právě v Saint-Étienne, kam přišel v roce 2007 z Troyes. Než se čtyři roky později stěhoval do francouzské metropole za 7,5 milionů liber, stihl odehrát 152 zápasů a vstřelit tři branky. PSG ho zakoupilo jako ideální náhradu za Clauda Makéléléa a rozhodně neprohloupilo.

[break]
Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe

1) Pierre-Emerick Aubameyang


Pozice: Útočník
Současný klub: Borussia Dortmund
Věk: 26 let
Zápasy odehrané za Saint-Etienne: 97


Jedním z nejsledovanějších útočníků v Evropě je v této sezóně reprezentant Gabonu, který táhne vestfálský klub opět do Ligy mistrů a ve hře je stále zatím ještě i triumf v Bundeslize. Vynikající rok nezažívá Aubamayang jen nyní, ale od podzimu mu to tam prostě padá. Produkt mládežnické školy AC Milán strávil ve Francii nejdříve rok na hostování, poté si zahrál ještě jednu sezónu, než oblékl žlutočerný dres, který zatím za jiný nevyměnil, i když se o tom dosti spekuluje.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry