Trio tváří, které daly přednost Rudým ďáblům před Reds

Odvěká rivalita mezi těmito dvěma tradičními anglickými kluby vzrostla na intenzitě především díky osmifinále Evropské ligy, kdy je los postavil proti sobě. Díky čtvrteční odvetě již víme, že úspěšnější byl nakonec Liverpool, který nakonec postoupil mezi osm nejlepších. Třeba by se mohla změnit i přestupová mentalita talentovaných hráčů, kteří v minulosti dávali přednost Manchesteru United před Liverpoolem. Které trio v tomto případě pohrdalo Anfield Road?

Trio tváří, které daly přednost Rudým ďáblům před Reds
Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

3) Memphis Depay


Není nutné se ohlížet příliš do minulosti, neboť v květnu minulého roku Manchester United získal hvězdného kanonýra nizozemského PSV. Všeobecně známý je fakt, že dvaadvacetileté křídlo bylo bedlivě sledováno i konkurenčním Liverpoolem, ale tučná nabídka z Old Trafford o síle 25 milionů liber byla neodolatelná. Velkou roli při výběru Depaye hrál asi i fakt, že v té době již Rudých ďáblům vládl bývalý nizozemský reprezentační kouč Louis van Gaal.

[break]
Bývalé zboží Benfiky, o němž je v Evropě hodně slyšet

2) Marcus Rashford


Nejnovější hvězda Manchesteru United je bezesporu Marcus Rashford. Teprve osmnáctiletý anglický útočník byl váben Liverpoolem již několikrát, přestože do mládežnické akademie Rudých ďáblů se stěhoval již v sedmi letech. V tomto případě bylo klíčovým důvodem k setrvání láska k tomuto klubu. Rashford se netají tím, že hrát na Old Trafford bylo vždy jeho snem a nedokáže si představit, že by odešel do Liverpoolu. Smolný fakt pro Jürgena Kloppa, který by měl rád mladého efektivního střelce k dispozici.

[break]
Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe

1) Nemanja Vidič


Vytáhlý srbský obránce se zapsal do historie Manchesteru Untied nesmazatelně. Během jeho působení na Old Trafford získal 15 cenných klubových trofejí a odehrál více jak 300 zápasů. Sir Alex Ferguson ho získal v roce 2006 ze Spartaku Moskva a přiřadil ho k Rio Ferdinandovi, se kterým vytvořili naprosto skvělou dvojici. Při samotném přestupu Vidič prozradil médiím, že ve hře o jeho zisk byla i italská Fiorentina nebo Liverpool.

Tři situace, kdy došlo ke konfliktu trenéra s jeho svěřencem