Tři důvody, proč by měl již Wenger předat žezlo nástupci

Pravidlem je, že až po konci sezóny se sčítají úspěchy a hodnotí uplynulá sezóna. V tuto chvíli je však možné již prorokovat, že i tato nebude pro hráče londýnského Arsenalu příznivá. S Barcelonou nedokázali překvapit a postoupit do další fáze Ligy mistrů a v Premier League je ztráta na čelo tabulky také již značná. Opět se ozývají hlasy z řad fanoušků, že by měl dlouholetý kouč Wenger předat žezlo nástupci.

Tři důvody, proč by měl již Wenger předat žezlo nástupci
Bývalé zboží Benfiky, o němž je v Evropě hodně slyšet

3) Bez nového impulzu


Po dvaceti letech u kormidla se zdá, že již francouzský trenér nemá Kanonýrům co nabídnout. Posledních pár let se již o jeho konci mluvilo, ale Wenger si celou dobu přál odejít na vrcholu. Tomu byl v této sezóně skutečně blízko, ale druhá polovina anglické nejvyšší soutěže se zdá být již tradičním prokletím tohoto londýnského giganta. Mnozí pak Wengerovi vyčítají, že již je u klubu tak dlouho, že je až příliš čitelný.

[break]
Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe

2) Špatná přestupová politika


Asi nejčastěji skloňovaným důvodem, proč by měl na Emirates balit Wenger kufry, je jeho přestupová politika. Přestože Arsenal patří mezi evropskou elitu, jejich trenér v posledních letech financemi neplýtval a obával se nákupu hotových hráčů. V dřívějších dobách byl Wenger znám pro svůj skvělý čich na mladé talenty, ale buňky v nose zestárly zřejmě jako on sám. Pokud Gunners neuspějí ani v Premier League, bude mít francouzský stratég na talíři, že minulé léto nedokázal získat zaručeného kanonýra, přestože se mluvilo o Benzemovi a Higuaínovi.

[break]
Tahouni, kteří by v létě mohli oslabit rozjetý Leicester

1) Hladovost po úspěchu


Hlavním důvodem, proč fanoušci londýnského klubu mnohdy vyřvávají konec svého kouče pramenní v tom, že již příliš dlouho čekají na výraznější úspěch. Triumfy v FA Cupu jsou jen lehkou náplastí na lačnost po triumfu v Premier League. Gunners naposledy v anglické nejvyšší soutěži uspěli v roce 2004. V Lize mistrů je zase pro londýnský klub nemožné projit osmifinále mezi osm nejlepších celků. Nemalý počet příznivců se domnívá, že již dávno nastal čas, aby jejich hráče vedl někdo mladší se stejným hladem po úspěchu, jako mají oni.

Tři situace, kdy došlo ke konfliktu trenéra s jeho svěřencem