Postřehy, které je dobré znát o dalším soupeři Sparty v EL

Pražská Sparta zná již další překážku, která ji stojí v honu za historickým úspěchem. Po vyřazení Lazia Řím se v pátek Letenští dozvěděli, že do České republiky zavítá Žlutá ponorka. Los přisoudil poslednímu českému zástupci v pohárové Evropě Villarreal, který patří do skupiny silných španělských klubů. Ale v této fázi soutěže si již nelze vybírat. Podívejme se na tři fakta, která je dobré před tímto dvojzápasem znát.

Postřehy, které je dobré znát o dalším soupeři Sparty v EL
TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

3) Dosavadní cesta tímto ročníkem EL


Villarreal byl na podzim umístěn do skupiny E, ve které se nacházel i aktuální český šampion z Plzně. Západočeský celek však nedokázal na španělského soupeře vyzrát a na jeho půdě padl 0:1, v domácí odvetě pak remizoval 3:3. Ukázalo se, že se jedná o atraktivního a hratelného soka, který má bezesporu své kvality. V konečném skupinovém součtu postoupil Villarreal právě na úkor Plzně z druhého místa, když prvenství získal Rapid Vídeň. Ve vyřazovací části pak Žlutá ponorka nejprve prošla přes Neapol, poté i přes Bayer Leverkusen.

[break]
Proč by mohl dostat Guardiola Citizens na absolutní vrchol?

2) Silný soupeř ze Španělska


Je zajímavé sledovat čtvrtfinále evropských pohárů očima fanouška španělského fotbalu, neboť jeho sportovní duch musí být v euforii. Šest ze sedmi tamních celků je stále v Lize mistrů nebo Evropské lize a nebýt bratrovražedného souboje v druhé jmenované soutěži, byl by počet možná úplný. Villarreal je z pohledu La Ligy hodně atraktivní soutěž, neboť ze zástupců v Evropské lize je papírově nejsilnějším. V dosavadní tabulce španělské nejvyšší soutěže figuruje na čtvrtém místě, což znamená, že lépe jsou na tom jen Barcelona, Atlético a Real Madrid.

[break]
Trio faktů, proč fanoušci Liverpoolu závidí sokům z Evertonu

1) Možnosti Sparty na úspěch


Je zřejmé, že Villarreal je považován za favorita tohoto čtvrtfinálového souboje. Sparta může jen překvapit, což se jí podařilo již v předešlých dvou kolech, i když popravdě řečeno se možná o náhodu nejedná, což dokazuje i skupinová konfrontace s bundesligovým Schalke. Španělský soupeř nestřílí v tomto ročníku Evropské ligy mnoho branek a výhry jsou často hubené a mnohdy zápasy končí i remízou. Pokud Sparta uhraje dobrý výsledek v úvodním utkání venku, může před vyprodaným domácím publikem pokořit další hranici.

Osm superhvězd, které chce v létě přivést Real