Které hvězdné hráče vychoval druholigový francouzský klub?

Francouzský druholigový klub Le Havre působí na mapě Evropy poněkud nenápadně. Pravdou však je, že v posledních letech jím prošla řada talentovaných hráčů, kteří se hlásí o přízeň publika. Podívejme se na čtyři skvosty současnosti, které si Le Havre nechal až možná příliš lacino uletět.

Které hvězdné hráče vychoval druholigový francouzský klub?
Tahouni, kteří by v létě mohli oslabit rozjetý Leicester

4) Paul Pogba


Ne každý žebříček je nutné začít podřadnějšími hráči. Čerstvě třiadvacetiletý francouzský reprezentační záložník se připojil k Le Havru v roce 2007 a již o dva roky později se stěhoval do Manchesteru United. Ten však jeho talent nedokázal zužitkovat a pustil ho do Juventusu, ve kterém Pogba vyrostl v hvězdu opěvovanou ze všech kontinentů.

[break]
Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe

3) Riyard Mahrez


Produkty mládežnické akademie Le Havru byli vždy dobře rozpoznatelní díky své brilantní technice a schopnostem předpovídat tah soupeře. Do druhého týmu tohoto francouzského klubu byl v roce 2010 pořízen i alžírský reprezentant, o kterém díky této sezóně ví celý svět. Riyad Mahrez patří mezi klíčové hráče Leicesteru City, se kterým směřuje za nečekaným triumfem v Premier League.

[break]
Bývalé zboží Benfiky, o němž je v Evropě hodně slyšet

2) Dimitri Payet


Bylo by nemyslitelné, kdyby v kádru Kladivářů nebyli všichni hráči skvěle fyzicky a silově založení. Ambiciózní ostrovní klub má v Premier League velké ambice a dopomoci k úspěchu by měl i osmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník Dimitri Payet. I on prošel akademií Le Havru, konkrétně v letech 1999 až 2003.

[break]
Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

1) Lassana Diarra


Stejně jako ostatní hráči z tohoto žebříčku i Diarra zjistil, jak těžké je proniknout na výsluní. Jednatřicetiletý záložník strávil v Le Havru dva roky, než se přestěhoval na Stamford Bridge. Během své kariéry o sobě dával pravidelně vědět, a bylo jedno, jestli to bylo v dresu Arsenalu, Realu Madrid nebo Marseille.

Tři situace, kdy došlo ke konfliktu trenéra s jeho svěřencem