Nedávné nákupy Citizens, které se příliš nepodařily

Přestupovou politiku Manchesteru City nechápou ani mnozí odborníci, nebo každé léto figurují mezi kluby, které nejvíce bezhlavě rozhazují. Zámožný anglický celek si to může samozřejmě dovolit, ale bylo by dobré nad angažováním některých hráčů více uvažovat a vyvarovat se předraženým nákupům, které se ani příliš neosvědčí. Podívejme se na čtyři špatné tahy, které na Etihad Stadium v posledních letech učinili.

Nedávné nákupy Citizens, které se příliš nepodařily
Sedm největších hvězd, které na zádech nosily číslo 7

4) Eliaquim Mangala


Pětadvacetiletý francouzský střední obránce přišel na Etihad Stadium v srpnu roku 2014 z Porta. Portugalský klub si za něj vymodlil 30 milionů liber, které anglický zájemce neměl problém uhradit. Od té doby odehrál Mangala v dresu Citizens jen 51 utkání a jeho výkony jsou dosti nevyrovnané. Někteří kritici mu vytýkají špatné myšlení na trávníku, ze kterého pramení množství chyb.

[break]
Čtyři mladé hvězdy, o něž bude po sezóně obrovský zájem

3) Stevan Jovetič


Přesně 19,5 milionů liber stál v roce 2013 černohorský reprezentační útočník, který byl považován za jeden z největších talentů v Evropě. Stevan Jovetič však nedokázal na své výkony z Fiorentiny v Manchesteru navázat a v v červenci miulého roku byl nakonec prodán do Interu Milán. Jeho smůlou byl asi fakt, že v kádru narazil na osvědčené a funkční ostrostřelce Sergia Agüera a Edina Džeka.

[break]
Zlatan bez míče? Co by asi tak mohl dělat...

2) Robinho


O brazilské hráče byl v Evropě vždy velký zájem, proto nebylo žádným překvapením, že v roce 2008 získal Manchester City z Realu Madrid talentovaného útočníka Robinha. Ten opustil Santiago Bernabue za 32,25 milionů liber, ale na Etihad Stadium se mu příliš nedařilo. V 53 zápasech si připsal 16 tref a po dvou letech zamířil do italské Serie A, kde o něj projevilo zájem AC Milán.

[break]
TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

1) Javi García


Současná opora ruského Zenitu Petrohrad se během své kariéry podívala i do Premier League, kam ji přivedl právě Manchester City v roce 2012 z Benfiky Lisabon. Španělský defenzivní záložník vyšel tehdy zámožný anglický klub na 15,15 milionů liber a v jeho dresu odehrál 76 zápasů. Příliš zkušeností však do kádru Citizens nepřinesl, proto byl po dvou sezónách prodán za 12,6 milionů liber právě do Ruska.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry