Lukaku spekuluje o odchodu. Znamená pro něj Liga mistrů tolik?

V květnu oslaví belgický reprezentant teprve třiadvacáté narozeniny, přesto jeho ambice směřují do těch nejvyšších pater. Současná akvizice Evertonu je v Goodison Parku spokojená, přesto nevyloučila v budoucnosti odchod. Důvodem je lákavá Liga mistrů, která se zatím liverpoolskému celku vyhýbá.

Lukaku spekuluje o odchodu. Znamená pro něj Liga mistrů tolik?
Perspektivní střelci, kolem kterých krouží kouč Tottenhamu

Romelu Lukaku přiznal, že doufá, že by mohl odehrát v nejprestižnější evropské klubové soutěži více sezón. Belgický útočník zaznamenal v letošní sezóně již 25 tref a je hlavní střeleckou silou Toffees, nicméně pod taktovkou kouče Robeta Martíneze to opět vypadá, že Liga mistrů je i v další sezóně nedosažitelným bodem. Everton sice získal nového investora, ale úspěch je zatím nejasný.

„Budu si muset s trenérem opět promluvit, ale vše zůstane jen mezi námi. Máme velmi otevřený vztah a mluvíme narovinu o všem. Budu upřímný a řeknu mu, co si myslím. Letos mi bude 23 let. Chtěl bych hrát pravidelně Ligu mistrů. V případě, se to s Evertonem nestane, bude nutné hledat jiné zázemí,“ prohlásil belgický kanonýr.

„Chci v kariéře dosáhnout něčeho velkého a Liga mistrů je dalším krokem v mém růsty. Ty zkušenosti nikde jinde nenajdete. Každý zápas vás ohromně posílí. Anglická Premier League je velmi kvalitní, ale s Ligou mistrů se to nedá porovnávat. Budu rád, když se do ní dostanu s Evertonem, ale zatím to vypadá špatně. Nechci mluvit o tom, že chci již po sezóně balit kufry, ale je nutné si ke všemu sednout a probrat to. Evertonu vděčím za mnohé“ dodává Lukaku.

Trio tváří, které daly přednost Rudým ďáblům před Reds