Klopp o návratu do Borussie: Los mě velmi potěšil

Los Evropské ligy je letos opravdu peprný. Anglický Liverpool v osmifinále změřil síly s Manchesterem United, který vyřadil a po pátečním losu je jasné, že se nový kouč Reds podívá z Anfield Road zpět do Bundesligy a změří síly s Borussií Dortmund, kterou ještě v minulé sezóně vedl. Jak se německý kouč těší na tuto konfrontaci?

Klopp o návratu do Borussie: Los mě velmi potěšil
Perspektivní střelci, kolem kterých krouží kouč Tottenhamu

Jürgen Klopp prohlásil, že se druhého celku německé nejvyšší soutěže neobává a minulost ho netíží. Změřit síly se svým bývalým klubem je pro něj velkolepou výzvou, kterou rád příjme a v úspěch věří. Dortmund po minulé nevydařené sezóně opět patří mezi nejsilnější celky Bundesligy a je pasován do role velkého favorita na triumf v Evropské lize.

Klopp se tak opět vrátí na Signal Iduna Park, kde sedm let vedl žlutočerné, než po něm otěže převzal Thomas Tuchel. „S losem jsem opravdu spokojený. Včera jsem si pokládal otázku, proč je dobré narazit zrovna na nejsilnější tým v turnaji, ale pokud chceme Evropskou ligu vyhrát, musíme za sebou nechat ty nejlepší. Čekají nás dva velice náročné zápasy, ale o úspěchu nepochybuju. Jsem rád, že se Dortmundu zase daří, ale nyní je pro mě soupeřem, který mi stojí v cestě,“ prohlásil nový vládce Anfield Road.

„Jsem rád, že mohu svým hráčům ukázat skvělý stadión s fantastickou atmosférou. Dortmund je skvělé město, které žije fotbalový sen. Všichni jsou fotbalem posedlí. Během losování jsem přemýšlel, koho dostat a nakonec jsem skutečně spokojený, že jsme získali tak atraktivního soupeře. Mobil jsem měl během pár minut plný zpráv od přátel,“ dodává Klopp.

Trio tváří, které daly přednost Rudým ďáblům před Reds