Pětice kandidátů, kteří mohou převzít otěže po Wengerovi

Arsene Wenger na lavičce Gunners? Podle mnohých by mělo dojít ke změně. Arsenalu se dlouhodobě nedaří uspět v Premier League ani v evropských pohárech a dva nedávné triumfy v FA Cupu náročné fanoušky londýnského celku neuspokojily. O kom by se dalo uvažovat jako o nástupci francouzského kouče?

Pětice kandidátů, kteří mohou převzít otěže po Wengerovi
TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

Patrick Vieira

Jeden z legendárních hráčů Arsenalu a dlouholetá klubová ikona. Na postu defenzivního záložníka řídil středovou řadu. Navíc za sebou má už i první zkušenost z managementu, což si vyzkoušel v zámořském New York City i v bohatém Manchesteru City.
[break]

Diego Simeone

Právě argentinskému kouči vděčí Atlético Madrid za poslední obrovské úspěchy jak na ligové scéně, tak na té pohárové. Spolu s Guardiolou patří v současnosti mezi nejuznávanější trenéry. Jeho obrovským plusem je fakt, že dokáže udělat konkurenceschopný tým i z toho, který nemá špičkové hráče, přesně jako Atlético.
[break]Čtyři mladé hvězdy, o něž bude po sezóně obrovský zájem

Manuel Pellegrini

Chilský stratég působící v Manchesteru City bude po sezoně balit kufry, protože jeho místo zaujme Španěl Pep Guardiola. Pellegrinimu se už podařilo vyhrát Premier League, takže pod tlakem pracovat umí. Co víc by si Arsenal mohl přát?
[break]Zlatan bez míče? Co by asi tak mohl dělat...

Dennis Bergkamp

Druhá legenda Arsenalu v tomto výběru je Nizozemec Dennis Bergkamp. V současnosti působí jako asistent trenéra Ajaxu Franka de Boera. V úvahu by za jistých okolností připadalo i trenérské duo De Boer – Bergkamp, ale to není zdaleka tolik pravděpodobné.
[break]Sedm největších hvězd, které na zádech nosily číslo 7

Laurent Blanc

Padesátiletý kouč sbírá na lavičce francouzského Paris St. Germain jeden úspěch za druhým. Před týdnem si osm kole před koncem Ligue 1 zajistil mistrovský titul a přes Chelsea přešel do další fáze Ligy mistrů. Blanc je ukázkovým příkladem vyrovnanosti disciplíny a taktiky.