Megaproblém Slavie před derby? Až osm hráčů mimo hru!

Marodka! Toto slovo se v Edenu v posledních dnech skloňuje až nepříjemně často. Slávistický kouč Dušan Uhrin sice uspěl s odvoláním proti trestu a derby bude moci řídit přímo ze střídačky, zdravotní stav několika hráčů mu však dělá velké starosti.

Megaproblém Slavie před derby? Až osm hráčů mimo hru!
„Musím říct, že obrovské problémy s marodkou řešíme od začátku jara. Ještě jsme ani jednou nenastoupili ve stejné sestavě a teď to pravděpodobně vrcholí. Hráči chodí neustále k doktorovi, trápí nás několik druhů chřipek, tento týden to na nás dolehlo. Start řady kluků je bohužel v ohrožení, určitě nebude Jarda Zmrhal, který leží v posteli," smutnil pro slávistický web Uhrin.

A co další hráči? "Otázka visí nad Mikulou, Mihalíkem, Součkem, Pitákem, Železníkem, Bořilem nebo Delim. Rozhodně se nechceme na to vymlouvat, to je prostě fakt. Nemůžeme postavit mužstvo, které nastupovalo v přípravě, pořád jsou tři nebo čtyři hráči nemocní a netrénují půlku týdne. Je to ale derby a já věřím, že ti, co jsou ještě nemocní, budou stoprocentně připraveni,“ pokračoval.

Derby bude jako vždy vyhecované. Sešívaní na podzim souboj pražských „S“ doma ovládli a rádi by uspěli i na Letné. Oproti předchozím sezonám mají výrazně kvalitnější kádr a po zimních nákupech pošilhávají po pohárové Evropě.

„Slibuji si dobré a napínavé utkání. Bude hodně taktické, protože oba týmy budou chtít určitě vyhrát. Porazili jsme Spartu doma v Edenu a chceme uspět i na Letné. Nechceme ztratit klíč od Prahy. Půjdeme do utkání s tím, že budeme hrát víc než na 150 %, alespoň v to pevně věřím,“ věří kouč.

Trenér vršovického celku si zavzpomínal i na zmíněnou podzimní výhru. „Byli jsme na tom finančně špatně, měli jsme své problémy a vyhráli jsme, i když Sparta byla na koni a vyhrávala skoro všechny utkání. Teď je to trošku jiné, ale Sparta je pořád před námi, je to velmi očekávané utkání, hráči budou velmi nervózní. Bude také záležet na taktice,“ uzavřel.

Fandové Slavie versus policie? Těžce nakloněná rovina!