Tři horké novinky z Mourinhova tábora

Po hořkém konci na lavičce Chelsea si José Mourinho dává krátkou pauza a od nové sezony by už zase měl sedět na lavičce. Hodně se mluví o zájmu Manchesteru United, který se i v druhé sezoně pod Louisem van Gaalem trápí a vážně uvažuje o změně na trenérském postu. Co je tedy ohledně Mourinha a Red Devils nového?

Tři horké novinky z Mourinhova tábora

Mourinho podepsal smlouvu

Portugalský kouč se podle El Pais dohodl s Manchesterem na předběžné smlouvě, která by měla být potvrzena 1. června a na jejímž základě by si měl přijít na 15 milionů liber. Součástí dohody jsou i dvě klauzole. Pokud Manchester s Mourinhem nepodepíše smlouvu do 1. května, dostane „Special One“ 5 milionů liber. Pokud se tak nestane ani do 1. června, dostane dalších 10 milionů liber. Důvodem je fakt, že legendy Sir Alex Ferguson ani Sir Bobby Charlton údajně nejsou Mourinhovi nakloněny.
[break]Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe

Příchod Gomese?

Zároveň si třiapadesátiletý kouč pomalu začíná vybírat nové posily. Velký zájem má například o talentovaného záložníka Andre Gomese, jenž působí ve španělské Valencii. O dvaadvacetiletého hráče se ovšem zajímá i Juventus Turín, pro který by částka 19,5 milionů liber také nemusela být neřešitelná.
[break]Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

V hledáčku je i Kane

Dalším vyhlédnutým mladíkem, kterého Mourinho bedlivě sleduje, je opora Tottenhamu Hotspur Harry Kane. Šikovný forvard se už podíval i do anglické reprezentace a svými výbornými výkony na sebe upozornil skauty všech evropských top klubů. Kromě útočníka a záložníka by Mourinho rád i pravé křídlo a dva obránce.