Nadšení, nebo zklamání? Jak si vedou posily pražských „S“?

Slavné derby Sparty se Slavií se blíží. Je proto nejvyšší čas zhodnotit zimní posily obou slavných celků. Jak si vedou nové nejvytěžovanější akvizice v Edenu i na Letné? Komu se daří a kdo naopak zůstal za očekáváním? I na to odpovídal oficiální ligový web.

Nadšení, nebo zklamání? Jak si vedou posily pražských „S“?
Chyba médií: šance Slavie na Evropu se neztrácejí, půjde to asi i z 5. příčky

Josef Šural (Sparta) - 4 zápasy, 360 minut, 2+0

Jeho výkony jsou pro Spartu rozhodně milým překvapením. Šuralovy kvality byly moc dobře známé, ale že by se dokázal tak rychle adaptovat se nepředpokládalo. Na jaře nastupuje v základu Sparty a podává výborné výkony, které ozdobil dvěma trefami.
[break]

Ondřej Zahustel (Sparta) - 4 zápasy, 360 minut, 0+1

Podobně jako Šural i Zahustel do letenské sestavy velmi rychle zapadl. Prakticky okamžitě se usadil na pravém kraji obrany a září. Díky němu se Pražané mohli vrátit k podobné hře, která je zdobila s Pavlem Kadeřábkem.
[break]Tučně

Josef Hušbauer (Slavia) - 5 zápasů, 413 minut, 0+1

Minimálně co do jména je Hušbauer nejvýraznější posilou sešívaných. Někdejší král ligových střelců v dresu Sparty se v Edenu pokouší navázat na skvělou formu, kterou před odchodem do Itálie měl. Nastupuje sice v základu, ale takový výkony jako Šural nebo Zahustel zatím nepředvádí. Alespoň si připsal asistenci u gólu Součka proti Zlínu, který znamenal tři body.
[break]Chystá se prodej Edenu čínským vlastníkům Slavie? Bude z něj Národní stadion?

Muris Mešanovič (Slavia) - 5 zápasů, 269 minut, 2+1

Tento útočník se Slavii vyplácí. Dva góly a jedna asistence za odehraných 269 minut je hodně slušná bilance. Dokonce zastiňuje reprezentačního útočníka Milana Škodu. Sice nemá jisté místo v základu, ale role střídajícího hráče mu vůbec nevadí, což je pro trenéra Dušana Uhrina velkým pozitivem.