Dlouholetá stálice Barcy! Alves je nejčastějším Messiho nahrávačem

Továrnou na klubové úspěchy je brazilský obránce Daniel Alves. Postavou nevysoký fotbalista je dlouholetou oporou Barcelony, s níž v minulosti sbíral jednu trofej za druhou. Pětkrát se s ní radoval z prvenství v La Lize, třikrát v Lize mistrů, stejný počet vítězství přidal i na mistrovství světa klubů. To jsou však jen některé úspěchy. Navíc v letošním ročníku může přidat do své sbírky další, přitom už měl hrát někde jinde.

Dlouholetá stálice Barcy! Alves je nejčastějším Messiho nahrávačem
V minulém ročníku si pohrával s myšlenkou na odchod do jiného klubu za novou výzvou, nakonec se však rozhodl zůstat. „Následuji své srdce a srdce těch, kteří mě mají rádi,“ sdělil Alves po prodloužení kontraktu o další dvě sezóny. V katalánském velkoklubu je nyní jedním z nejdéle sloužících hráčů. Na Nou Campu hraje už od roku 2008 a kroutí tam tak svou osmou sezónu.

Alvesovo setrvání v Barceloně si určitě pochvaluje taktéž hvězdný útočník Lionel Messi. Ten dlouhodobě profituje ze spolupráce s dvaatřicetiletým Brazilcem. Právě Dani Alves je totiž nejčastějším distributorem gólových přihrávek argentinskému forvardovi, především ve španělské lize. Ani Xavi nebo Andrés Iniesta na něj v této statistice nestačí.

Je Dani Alves podobně úspěšný jako v Barceloně i v dresu brazilské reprezentance? Jak zareagoval na rasistické gesto od fanoušků v roce 2014? Jakému týmu přiznává největší vliv na svou fotbalovou kariéru?

VÍCE INFORMACÍ O BRAZILSKÉ OPOŘE BARCELONY DANIELU ALVESOVI NALEZNETE V RUBRICE KARTOTÉKA V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 10. BŘEZNA 2016.