Ščasný sepsul Brabce: Sparta ho platí a on neví, komu fandí?

Kouč čtvrtfinalistů Evropské ligy Zdeněk Ščasný mluvil po třech nedělních bodech v Generali aréně jako o krásném pocitu a vítězství, které bylo podložené i hrou.

Ščasný sepsul Brabce: Sparta ho platí a on neví, komu fandí?
Letenský stratég byl spokojený, protože jako trenér vyhrál derby slavných "S" až na pátý pokus...

"Třeba vyrovnávací gól na 1:1 jsem vnímal jako demonstraci odhodlání. Lafata zakončuje a sám si doráží, naše vůle byla enormní. Možná s námi v úvodu zamával inkasovaný gól, možná únava, kterou jsme chtěli rozběhat," připomněl nedávný další evropský postup nadřízený Zahustela, Krejčího, Dočkala a spol.

Jediná věc, která ho naštvala, se tak úplně netýkala souboje s tradičním rivalem. Postaral se o to někdejší kapitán Slavie a bývalý stoper Sparty Erich Brabec, který nyní koučuje letenskou mládež. Co provedl?

V jedné z mediálních anket se totiž vyjádřil, že si nechá pro sebe, komu bude přát a jeho slova se řešila až ve sparťanské kabině.

"Derby to asi neovlivnilo. Přiznám se ovšem, že kabina to řešila. Je to k zamyšlení, protože nikde jinde by se něco takového nestalo. Sparta ho platí a on neví, komu má fandit v derby!? To je pro mě naprosto nepřijatelný alibismus," kroutil hlavou bývalý kormidleník Liberce, Teplic, Žižkova či Panathinaikosu Atény, jehož slova zveřejnil server sport.cz.