Plzeňské maximum? Doufám, že Bakoše překonám, říká Ďuriš

Titul obhajující plzeňský soubor ze Štruncových sadů jede jako válec a v Synot lize táhne sérii 11 výher v řadě.

Plzeňské maximum? Doufám, že Bakoše překonám, říká Ďuriš
Prsty v tom má i nejlepší střelec Viktorie Michal Ďuriš, jenž dosavadních 18 startů v základní sestavě přetavil v 15 přesných zásahů, což mu stačí na vedení v žebříčku ligových kanonýrů.

Slovenský reprezentant dokonce díky své potenci ataktuje klubový rekord svého zkušenějšího krajana Marka Bakoše, který svého času nasázel během sezony 16 tref a nyní střílí branky za Slovan Liberec.

"Minulý týden jsme se viděli, ale rozebírali jsme úplně jiné věci, než fotbal a neřešili jeho rekord. Já každopádně doufám, že jej překonám," přiznal bývalý hráč Banské Bystrice či Mladé Boleslavi, který pod koučem Karlem Krejčím pookřál.

Viktoria pravidelně sbírá body a v poslední době uzamkla i svou obranu. Brankář Matúš Kozáčik totiž již nelovil míč ze sítě 482 minut. "Ani mi nepřijde, že jsme vyhráli jedenáctkrát v řadě. Ale jsem rád, že nedáváme Spartě šanci, aby se přiblížila. Situaci držíme v naší režii. Série nám dodává sebevědomí, chceme ji maximálně natáhnout," uzavřel na webu sport.cz ofenzivní jednička západočeského klubu.