Hološko upřednostnil klub před nároďákem, u Kozáka skončil

Kouč slovenského národního mužstva Ján Kozák, jehož výběr se v dalších dnech utká s Lotyšskem a Irskem, přivítal na pondělním srazu jen 24 z původně nominovaných sedmadvaceti hráčů.

Hološko upřednostnil klub před nároďákem, u Kozáka skončil
Odmítnout nabídku Juventusu na Hamšíka nebylo lehké...

Protože byli krajánci Hamšík s Ďuricou teprve na cestě, největším překvapením se stala neúčast dvaatřicetiletého útočníka Filipa Hološka z australského Sydney, který sice nominován byl, ale na sraz se nedostavil.

Kozák už s ním tak nepočítá a bývalý útočník Slovanu Liberec, Manisasporu, Rizesporu či Besiktase Istanbul, jenž působí A-League od loňského léta a 21 startů v Austrálii zatím přetavil v 6 branek, se tak připravil o místo na mistrovství Evropy ve Francii.

"Není tu a ani nedorazí. Před reprezentací upřednostnil program klubu. Jeho postoj mě překvapil, protože se na sraz těšil. Všechno měl připravené, ale po konzultaci s klubovým lékařem se to zvrtlo jiným směrem. My do reprezentace na sílu nikoho tahat nebudeme. Tímto u mě skončil," pronesl na serveru sme.sk nadřízený Škrtela, Hamšíka, Kozáčika a spol.

Pokude jde o ofenzivní tykadla, Kozák tak může počítat jen s triem Ďuriš (Plzeň), Nemec (Willem Tilburg) a Vittek (Slovan Bratislava).