Reprezentant Brazílie doporučuje svým kolegům odchod do Číny

Čínská Superliga se v posledních měsících ukazuje, že s profesionálním fotbalem na kvalitní úrovni to myslí vážně a důsledkem toho je odchod mnoha zvučných jmen z evropských lig právě do Číny. Jednou z hvězd, která zde působí a místní poměry si pochvaluje, je i bývalý hráč Bayeru Leverkusen Renatou Augusto. Reprezentant Kanárků, který hraje za Peking Guaon. Svým brazilským kolegům dokonce doporučuje, aby do Číny odešli také:

Reprezentant Brazílie doporučuje svým kolegům odchod do Číny
Co umí vytočit zázračné dítě Manchesteru United?

Fotbal má doslova celosvětový vliv a v poslední době se můžeme těšit zvýšením kvality doposud příliš nefotbalových zemí. Příkladem buď USA, Indie a v neposlední řadě Čína, která je dokonce posledním rokem nejaktivnější, co se týče nakupování kvalitních posil.

Guarín, Ramires, Martinéz, to je jen hrstka borců, kteří se vydali do nejlidnatějšího státu světa. Další hvězdou, kter se vydal k Žlutému moři, je Renatou Augusto.

Pětinásobný reprezentant Brazílie a bývalý člen družstva Bayeru Leverkusen se vydal do celku Peking Guaon z Corinthians, který posílil právě po odchodu z Leverkusenu v roce 2013.

Příchod do celosvětově neznámého celku si pochvaluje a dokonce láká další brazilské hvězdy: "Nebuďte překvapeni, když do čínské ligy přijdou další brazilští fotbalisté," řekl novinářům na Granja Comary během tiskové konference.

"Čínská liga je nejrychleji rostoucí světovou ligou. Tento trend se navíc bude neustále zlepšovat," pokračoval.

Augusto působil v Evropě od roku 2008 do roku 2012. Za tu dobu nastoupil k 126 zápasům Leverkusenu a vsítil dvanáct branek.

Giggs: United sráží zranění