Skvělé statistiky Kozáčika? Snažím se to nevnímat, říká

Matúš Kozáčik dosahuje jakožto jednička Plzně se svým týmem skvělých výsledků a může plně pomýšlet na obhajobu zisku ligové trofeje. Jeho skvělé výsledky ale netěší pouze fanoušky a vedení Plzně, nýbrž i slovenskou reprezentaci, která s ním počítá na evropském šampionátu.

Skvělé statistiky Kozáčika? Snažím se to nevnímat, říká
Co umí vytočit zázračné dítě Manchesteru United?

Kozáčik je prvotřídním brankářem české nejvyšší ligy již od roku 2002, kdy se stal brankářem Slavie. Od té body přešel Spartou a kyperskou Famagustou, aby nakonec zakotvil v Plzni, kde je neotřesitelnou jedničkou již čtvrtou sezónu.

Díky svým výkonům se stal dokonce i jedničkou slovenské reprezentace, se kterou si díky druhému místu ve skupině F kvalifikace na letošní ME ve Francii zajistil postup.

Kozáčikovi se ale nedaří jen týmově, ale také individuálně. Má za sebou deset liových zápasů s pouze jednou inkasovanou branku Na takový úspěch se ale raději nesnaží myslet: „Snažím se to nevnímat. Nula vždy potěší, ale nejdůležitější jsou vítězství. Když se mužstvu poštěstí a připíšeme si čisté konto, je to ještě cennější,“ řekl Kozáčik v rozhovoru pro slovenský zpravodaj sme.sk.

Giggs: United sráží zranění