Čtyři nejaktivnější střelci Premier League

Momentálně je nejlepším střelcem Premier League Harry Kane s jednadvaceti brankami. Rozhodně ale bránu soupeře nečastuje střelami tak často jako tahoun Liverpoolu. A tak, kdo se letos v Anglii dostává do zakončení nejčastěji?

Čtyři nejaktivnější střelci Premier League
Co umí vytočit zázračné dítě Manchesteru United?

Philippe Coutinho, 4,2 střel za zápas


Nejčastějším střelcem rozhodně není Agüero, loňský král střelců PL, ale liverpoolský záložník Phillipe Coutinho. Letos nasázel už devět branek v dvaatřiceti zápasech a dokazuje, že je pro Kloppův tým nesmírně důležitý.

Coutinho přišel do Liverpoolu v roce 2012, od té doby odehrál 131 zápasů a vsítil celkově pětadvacet branek. Dokazuje, že v útoku mu to jde. Navíc drží v letošní sezóně skvělou bilanci 4,2 střel na bránu.

[break]

Sergio Agüero, 4,1 střel za zápas


Agüero v žebříčku zaostává sice jen o pouhou desetinu, na kontě ale má jen o jeden zápas odehráno víc, než Brazilec Coutinho, takže žádné výmluvy. pro argentinského zabijáka, letos se mu nedaří tak, jak loni.

V právě probíhající sezóně nasázel jednadvacet branek. Je proto s podivem, že jeho průměrná zápasová bilance je 4,1 střel na bránu.

[break]

Harry Kane, 4,1 střel za zápas


Se stejnou bilancí jako Agüero se setkal i Harry Kane. Taktéž s průměrem 4,1 obohacuje zápasy Tottenhamu, který překvapivě bojuje o titul.

Aby toho nebylo málo, Kane je ligovým střeleckým lídrem a dost možná Krále střelců PL vyhraje, vsítil už jednadvacet ligových branek.

[break]

Alexis Sanchez, 3,6 střel za zápas


Arséne Wengerovi zvoní v Arsenalu hrana, jedna z mála věcí, co se mu ale v poslední době povedla, je nákup hvězdného barcelonského hráče Alexise Sanchéze, ještě k tomu za poměrně solidní peníze třiceti pěti milionů liber.

Ale vyplatilo se, Sanchéz odehrál už 85 zápasů a nasázel 36 branek. A navíc je nejčastěji střílejícím hráčem Gunners, když se snaží o překonání soupeřova brankáře v průměru 3,6 krát za zápas.

Giggs: United sráží zranění