Skalák: Říkali mi, že jsem až moc hodný. Musím být větší grázl

Čerstvě čtyřiadvacetiletý záložník Jiří Skalák si zatím v Championship připsal za tým Brighton & Hove Albion šest startů a během dvou pobytů v základní sestavě odehrál 203 minut čistého času, který přetavil ve dvě asistence.

Skalák: Říkali mi, že jsem až moc hodný. Musím být větší grázl
Brazilský reprezentant doporučuje svým kolegům odchod do Číny

Ačkoliv zatím není důležitým mužem sestavy svého nového zaměstnavatele, před Eurem určitě nepanikaří. "Měli jsme nějaké přáteláky, vše jsem odtrénoval, nebyl jsem zraněný. Trenér se mnou mluví pořád, že je spokojený, že proti mě nic nemá, že je šťastný, že tam jsem. Jen musím počkat na tu šanci," prozradil český reprezentant.

Menší vytížení je podle něj způsobeno adaptací a sám hráč z The American Express Community Stadium věří, že se to bude už jen zlepšovat. "S tím jsem do Anglie šel, že takové riziko tam může být. Je to zatím dva měsíce. Jsem rád, že jsem hrál ty dva zápasy, že jsem šanci dostal. Je to pro mě něco nového, k fotbalu to patří. Věřím, že si tam tu pozici udělám jako v Boleslavi. Když jsem teď hrál, kopal jsem standardky, nebojím se, že bych se do té pozice nedostal. Kluci mi říkali, že jsem dobrý člověk, ale že jsem až moc hodný na tréninku. Musím prý být větší grázl na tréninku, chodit do toho víc. V Česku na tréninku někdo někoho dojede, hned se pohádají a hráč už třeba ani nedotrénuje. V Anglii ležíte deset vteřin, oklepete se a jedete dál," pokračoval svěřenec irského manažera Chrise Hughtona, jenž v minulosti vedel Norwich, Birmingham či Newcastle.

Jeho mužstvo, které v březnu neprohrálo, je po osmatřiceti kolech na druhé příčce. Pokud by tak skončilo i na konci ročníku, šlo by přímo do Premier League. "Burnley mají dobrou sérii a odskočili. Jinak je to ale hrozně vyrovnané, všichni hrají víceméně stejný styl fotbalu. Play off je nevyzpytatelné, je lepší skončit první nebo druhý a postoupit přímo," uzavřel bývalý hráč Slovácka, Ružomberoku, Mladé Boleslavi či Sparty.