Hvězda Chelsea je pro svou rodnou vesnici téměř andělem

Srbský středopolař Nemanja Matič, jenž aktuálně obléká trikot Chelsea, už sice nehraje fotbal v rodné zemi dlouho, ale ani tak nezapomíná, odkud jsou jeho kořeny.

Hvězda Chelsea je pro svou rodnou vesnici téměř andělem
Bale byl dražší než Ronaldo, ale CR7 se to nesměl dozvědět

Za obyvatele vesnice Vrelo, která se nachází v západním Srbsku, kde vyrostl, se totiž bývalý hráč Benfiky Lisabon rozhodl zaplatit zaplatit všechny jejich dluhy.

Svěřenec Guuse Hiddinka pravidelně vyrovnává dluhy lidí v tamním obchodě a také přispívá na opravy základní školy, do které sám chodil. "První věcí, jíž Nemanja udělá vždy, když se sem dostane, je návštěva naší prodejny. Požádá o seznam dluhů týkajících se potravin a vše zapltí. Za každého," citoval web sme.k slova prodavačky z obce, která má 1600 obyvatel.

"Nemanja financoval výstavbu hřiště pro děti a slíbil, že v létě bude pokračovat. Má v plánu přivést mobilní basketbalové koše, fotbalové branky, míče a také kompletní sportovní vybavení pro žáky," chválil srbského reprezentanta ředitel zmíněné školy Boško Sarič, jehož slova zveřejnil server sme.sk.

Někdejší hráč slovenských Košic se jeví pro tamní prostředí opravdu jako anděl. Dle výpovědí dalších občanů dokonce vyrovnává také dluhy z hazardu a financuje stavbu fontány před místním kostelem.