Eden pro 35, Lužánky pro 30 tisíc diváků. I o tom sní Pelta...

Národní stadion pro českou reprezentaci? Ani Stodůlky, ani Strahov, ani Letňany. Podle posledních zpráv předsedy FA ČR Miroslava Pelty to vypadá na vršovický Eden, byť se zvýšenou kapacitou.

Eden pro 35, Lužánky pro 30 tisíc diváků. I o tom sní Pelta...
Ideální XI Premier League podle Gigi Buffona

Čínští majitelé Slavie jsou připraveni zakoupit 70 prodent akcií firmy, která domácí arénu Slavie vlastní. Zbylých 30 procent by měl i nadále držet Karel Pražák.

"Číňané jsou připraveni provést úpravy stadionu tak, že by se přistavělo jedno patro a navýšila by se tak kapacita Edenu. V takovém případě bychom s nimi jednali o tom, že by pak na tomto stadionu hrávala své zápasy česká reprezentace. Musíme situaci vnímat takovou, jaká je. Pokud by tady byla tato možnost, tedy že by velký stadion postavil privátní investor, bylo by rozumné využívat tohle zařízení. V takovém případě bychom proto od úvah stavět v Praze další Národní stadion v nějaké jiné lokalitě upustili.," ozřejmil na stránkách aktualne.cz Pelta.

Podle majitele Jablonce by bylo ideální, aby měl dvacetitisícový Eden kapacitu přibližně 35 tisíc diváků. "A určitě bychom měli zájem, aby se v Edenu mohlo někdy hrát třeba finále Evropské ligy. Od té doby, co Eden úspěšně hostil evropský Superpohár, má ten stadion na UEFA výborné jméno," připomněl první muž českého fotbalu v interview pro aktualne.cz.

Pelta je současně fanouškem myšlenky, aby mělo velkou fotbalovou arénu také druhé největší město v republice Brno. "Zemský stadion, na kterém by Za Lužánkami hrávala Zbrojovka, by si Brno určitě také zasloužilo, s kapacitou někde přes 30 000 diváků. Fotbalová asociace by projekt, jehož investorem by asi mělo být město, mohla podpořit memorandem, že by se pak i v Brně hrála část mezistátních zápasů A-týmu," zakončil na webu aktualne.cz jednapadesátiletý funkcionář.