Costa je prý na ostrovech zbytečně a neprávem démonizovaný

To, že je Diego Costa z Chelsea na ostrovech zbytečně a neprávem démonizovaný, si nemyslí nikdo menší, než jeho nadřízený ze španělského národního mužstva Vicente del Bosque.

Costa je prý na ostrovech zbytečně a neprávem démonizovaný
Dlouholetá stálice Barcy! Alves je nejčastějším Messiho nahrávačem

Trenér mistrů světa i Evropy z let 2010 a 2012 pak upřesnil, že jeho absence v nominaci na příprávné duely proti Itálii a Rumunsku nesouvisí s jeho excesy, nýbrž s jeho aktuálními zdravotními problémy.

Pětašedesátiletý odborník si je pochopitelně vědom, že bývalý kanonýr Atlétika Madrid není žádným svatoušek, ovšem i tak zůstává přesvědčen, že se s jeho svěřencem často jedená neférově.

"Z toho, co jsem viděl, mohu říci, že je Costa zbytečně démonizovaný a i proto ho někteří lidé nemají rádi," citoval španělského kouče web profutbal.sk.

"Poslední případ, kdy byl vyloučen s Evertonem za údajné kousnutí Garetha Barryho, nebyla vůbec vážná záležitost. Diego dával do hry všechno, protože to byla poslední šance Chelsea na trofej. Hrál prostě s velkým zanícením. To je jeho dobrá stránka. Má i špatné vlastnosti, ale nechtěl bych na něm nic měnit. Nemám rád, když dělá hlouposti, ale to, co se stalo proti Evertonu, nebyl ten případ," hájil svěřence Guuse Hiddinka velezkušený Del Bosque, jehož slova zveřejnily stránky profutbal.sk.

I přesto, že Costův zaměstnavatel nezažívá zrovna slavný ročník, trenér Španělska se o formu svých reprezentanů neobává. "Fábregas a Azpilicueta nehrají špatně. Pedro byl zraněný a aktuálně na tom není dobře. Vždycky jsme se na něj ale mohli spolehnout a věřím, že to tak i zůstane," zakončil na serveru profutbal.sk stratég.