Boj devatenáctky o Euro? Slováci jsou o krok dál, říká Hoftych

Devatenáctka má před sebou poslední fázi kvalifikace o Euro. V Rakousku se výběr kouče Pavla Hoftychova postupně utká s Rumunskem, Slovenskem a domácím souborem.

Boj devatenáctky o Euro? Slováci jsou o krok dál, říká Hoftych
Vaclík: Určitě bych netvrdil, že mám proti konkurentům náskok

Na kontinentální červencový šampionát, který bude hostit Německo, se podívá pouze vítěz celé skupiny. "Matematicky má každý šanci 25 procent a po prvním zápase ji můžete někam posunout. Můžou rozhodovat karty, zranění... Nakonec před dvěma lety jsme v prvním zápase porazili Italy, který bral každý jako favority, a oni pak skončili čtvrtí a postoupilo Bulharsko," pronesl v interview pro server fotbal.cz bývalý stratég Zlína, Českých Budějovic, Bohemians 1905 či Spartaku Trnava.

Celek, kteří Hoftychovi pomáhá řídit Pavel Malura, neztratil v kvalifikaci ani bod, když si poradil se Srbskem, Arménií i Estonskem. Z 12 zápasů nestačil pouze na Nizozemsko a Itálii, což ovšem byly pouze přípravy.

Jaký má Hoftych pocit ze současného kádru a jak vidí sílu protivníků, s nimiž se utká ve čtvrtek, v sobotu a v pondělí? "Nejsilnější jsou kluci, co mají v posledním ročníku zkušenosti s mužskou kopanou, což u nás je jenom Dan Trubač z Hradce. V tomhle jsou o krok dál Slováci, u kterých skoro všichni ze základu hrají první nebo druhou slovenskou ligu. Rumuni mají strašně nebezpečnou přechodovou fázi a rychlé protiútoky a jsou silní v soubojích jeden na jednoho. Rakušani jsou asi nejkomplexnější tým, protože od roku 2004 mají akademie a pracují na tom, aby hráče posouvali dál," uzavřel na oficiálních stránkách FA ČR Hoftych.

Naposledy se česká devatenáctka ukázala na Euru v roce 2011. Tým v němž figurovali Brabec, Kalas, Kadeřábek či Krejčí, tehdy pod vedením Jaroslava Hřebíka dokráčel do finále, ve kterém podlehl Španělsku.