Čtyři věhlasní Brazilci, kteří okusili ruskou Premier League

Ruská liga je většinou fotbalových fanoušků přehlížena a plně nedoceněna, přestože obsahuje hned několik silných a tradičních klubů, ve kterých je možné najít nepřeberné množství schopných legionářů. Týmy z východu, mezi které bychom mohli zařadit i ty z Ukrajiny, rádi loví v jižní Americe. Nás však zajímá ruská nejvyšší soutěže a ohlédnutí za věhlasnými Brazilci, kteří ji okusili.

Čtyři věhlasní Brazilci, kteří okusili ruskou Premier League
Ideální XI Premier League podle Gigi Buffona

4) Hulk


Kde hraje: Zenit Petrohrad
Zápasy odehrané v Rusku: 136
Počet trofejí: 2


Hulk je všeobecně vnímán stále jako nejlepší hráč ruské nejvyšší soutěže. V roce 2014 se stal králem střelců a na své angažmá v Zenitu Petrohrad si nemůže vůbec stěžovat. Působí zde od roku 2012, odehrál celkem 136 zápasů, ve kterých nasbíral 64 branek a získal s ním ligový triumf i Superpohár. Díky svým výkonům se těší přízni i v reprezentačním výběru.

[break]
Největší boháči, aneb kdo má nejtučnější výplatní pásku?

3) Roberto Carlos


Kde hrál: Anzhi Machačkala
Zápasy odehrané v Rusku: 28
Počet trofejí: 0


Pompézní ikona Realu Madrid nebo Interu Milán se podívala i do Ruska, kde ji v roce 2011 na jednu sezónu využila Anzhi Machačkala. Toto angažmá přišlo již na sklonku jeho kariéry, přesto i v nepříliš sledované soutěži Carlos ukazoval, co všechno s míčem umí. V současné době se těší přízni v exotické Indii, kde působí jako hráčský trenér Dehli Dynama.

[break]
Hvězdy, které jsou pro až příliš dobré pro jejich současné týmy

2) Willian


Kde hrál: Anzhi Machačkala
Zápasy odehrané v Rusku: 17
Počet trofejí: 0


Další talentovaný brazilský reprezentant, který svou kariéru na starém kontinentu započal právě v chladném východě. Během svého angažmá v ukrajinském Šachtaru Doněck na sebe upozornil Machačkalu, která neváhala ho vykoupit. Již po jedné sezóně však Willian zamířil na Stamford Bridge, kde v dresu Chelsea působí dodnes a patří k nejlepším hráčům Premier League.

[break]
Pět jmen, které chce přivést Guardiola do Citiziens

1) Vágner Love


Kde hrál: CSKA Moskva
Zápasy odehrané v Rusku: 207
Počet trofejí: 14


Asi největšího úspěchu se zatím dočkal v Rusku jednatřicetiletý brazilský útočník, který v současné době působí v Monaku. V dresu moskevského CSKA odehrál celkem 207 zápasů a připsal si více než 100 přesných zásahů. Celkově má na svém kontě z tohoto angažmá 14 trofejí, které z něj dělají nejúspěšnějšího hráče tohoto žebříčku. Ruskou ligu ovládl v rudém dresu celkem 3x, Ruský pohár 6x, 4x Superpohár a jednou Pohár UEFA.

Pětice, která už za pár měsíců nebude součástí Arsenalu