Další hříšník z Plzně? Limberský a Bystroň nejsou jediní

Viktorie Plzeň čelí dalšímu mediálnímu humbuku kolem svého hráče. Není to v tomto případě poprvé, co se některá z jejich akvizic provinila proti běžným zvyklostem. V tomto případě však jde o sedmnáctiletého hráče z mládežnické akademie, který byl přistižen při kouření marihuany. Vedení západočeského klubu ho okamžitě ze své líhně vyloučilo.

Další hříšník z Plzně? Limberský a Bystroň nejsou jediní
Dlouholetá stálice Barcy! Alves je nejčastějším Messiho nahrávačem

První vážnější poukázání na nezodpovědné hráče aktuálního mistra Synot ligy se datuje z roku 201, kdy byla tehdejší opora defenzivy David Bystroň pokutována dvouletým zákazem hraní za pozitivní dopingový trest. O jakou zakázanou látku se jednalo, se stále spekuluje, ale nejčastěji skloňované byly kokain s extází.

V minulém roce zase obletěla celou zemi zpráva o řízení Davida Limberského pod vlivem alkoholu. Ten v Praze boural ve svém Bentley a policisté mu naměřili 1,5 promile. Před veřejností mu ani neprospěl fakt, že se snažil z místa nehody utéct a v dalším ligovém zápase po vstřelení branky ještě oslavoval trefu stylem fiktivního řízení volantu.

Nyní se provinil sedmnáctiletý hráč, jehož jméno zůstává kvůli věku v anonymitě. Podle serveru jenprofotbal.cz byl přistižen ve svém domově mládeže v Plzni, jak kouří marihuanu. Načapán byl jedním z vychovatelů, který ho při kontrole nočního klidu objevil a informoval o celé záležitosti policii a sociální pracovnici. Vedení klubu ihned zareagovalo a učinilo patřičná opatření, která ho vyřadila z kádru.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry