Trio hráčů, kteří si nezískali důvěru manažera Kloppa

Německý kouč Jürgen Klopp je znám pro svou sympatickou nálepku a chytrost v trenérské profesi. Již v několika případech se mu podařilo z průměrných hráčů vytáhnout maximum a udělat z nich hvězdy. Některé potencionální talenty však nedokázal zpracovat natolik, aby mu byli k užitku. Podívejme se na trio, které si jeho důvěru nezískalo.

Trio hráčů, kteří si nezískali důvěru manažera Kloppa
Ideální XI Premier League podle Gigi Buffona

3) Christian Benteke


Věk: 25 let
Současný klub: Liverpool
Pozice: útočník


Nejeden fanoušek Reds si myslel, že talentovaný belgický reprezentant bude na Anfield Road přínosem. Kloppův předchůdce Brendan Rodgers ho v létě přivedl z Aston Villy za 32,5 milionů liber, ale samotný Benteke zůstal daleko za očekáváním. Podle posledních zpráv s ním německý trenér do budoucna ani nepočítá a po konci sezóny ho hodlá nabídnout k prodeji.

[break]
Největší boháči, aneb kdo má nejtučnější výplatní pásku?

2) Henrich Mchitarjan


Věk: 27 let
Současný klub: Dortmund
Pozice: ofenzivní záložník


Sedmadvacetiletý arménský reprezentant přišel do vestfálského klubu v roce 2013 ze Šachtaru Doněck, ale pod taktovkou Kloppa se mu příliš nedařilo. Zlom přišel až tehdy, kdy ho v trenérské funkci vystřídal Thomas Tuchel, pod nímž Mchitarjan vzkvétá. V této sezóně si připsal již devět branke a deset asistencí. Nedávno dokonce svého bývalého trenéra, že mu nikdy nevěřil.

[break]
Hvězdy, které jsou pro až příliš dobré pro jejich současné týmy

1) Kevin Kampl


Věk: 25 let
Současný klub: Bayer Leverkusen
Pozice: záložník


Slovinský reprezentační záložník nevzpomíná na své angažmá v Dortmundu příliš v dobrém. Borussie ho získala v roce 2015 z rakouského Salzburgu, kde patřil k nejlepším hráčů. V žlutočerném dresu však Kampl příliš šance nedostal a pod Kloppem odehrál jen 13 zápasů, především jako střídající hráč v závěru. Během tohoto času se mu nepodařilo vstřelit žádnou branku, jen na jednu nahrát. Zcela opačnou roli však hraje v Leverkusenu, kde se již střelecky prosadil a cítí se spokojený.

Pětice, která už za pár měsíců nebude součástí Arsenalu