Dovednostní disciplíny? Bednář, Hora, Přikryl i Pavlenka selhali

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Tuzemská nejvyšší soutěž má za sebou druhý ročník Souboje plejerů, ve které se vybraní hráči z klubů Synot ligy utkali ve čtyřech dovednostních disciplínách. A jak to dopadlo?

Dovednostní disciplíny? Bednář, Hora, Přikryl i Pavlenka selhali
Další hříšník z Plzně? Limberský a Bystroň nejsou jediní

V tvrdosti střelby se utkali Jakub Řezníček z Brna, Admir Ljevakovič z Teplic a Roman Bednář z Příbrami. Nakonec se radoval útočník Zbrojovky, jehož dělovka dosáhla rychlosti 127,33 kilometrů za hodinu.

"Se svým výkonem jsem samozřejmě spokojený, ale nečekal jsem to. Pro mě je příjemné zjištění, že mám takovou ránu. Čekal jsem, že vyhraje Ljevakovič. Byl tu už loni a skončil druhý, tak jsem myslel, že zvítězí on," prozradl na stránkách synotliga.cz svěřenec kouče Václava Kotala, jenž má za sebou minulost v Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích či Spartě.

Za poražené promluvil právě bosenský Ljevakovič. "Radost z toho nemám, avšak ještě horší je, že jsem nezopakoval výkon z loňska. Na první místo by to ovšem stejně nestačilo," posteskl si středopolař ze Stínadel.

Pokud jde o přesnost střelby, hned pět břeven z deseti se podařilo trefit libereckému středopolaři Zdeňku Folprechtovi, jenž za sebou nechal Jakuba Horu i Josefa Hušbauera. "Pro tuhle soutěž trénuji celý život! Je to o technice kopu a troufám si říct, že to je jedna z mých předností. Navíc když jsem tu viděl Kubu Horu, hned jsem věděl, že budu nejhůř druhý," usmítval se vítězný svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Sám Hora, jenž má za sebou i angažmá ve Slavii či Plzni, z prohry ovšem žádnou vědu nedělal. "Hraje nás to osm a od začátky sezony jsem snad ještě neprohrál. Přišlo to až teď, ale to se nedá nic dělat," doplnil univerzál severočeských Teplic na stránkách synotliga.cz.

Ve slalomu, ve kterém loni triumoval Egon Vůch, uspěl reprezentant vršovických Bohemians David Bartek, který byl mezi kužely rychlejší než David Štípek i Tomáš Přikryl. "Jsem rád, že jsem kluky porazil. Před závodem jsem si trať párkrát prošel a sedla mi," zářil Klokan. Nesmutnil ovšem ani druhý muž pořadí. "Kdybych na dráze jednou neškobrtl, bylo by to asi lepší. Ale na to, že jsem vůbec netrénoval, to dopadlo ještě dobře," pokračoval kmenový hráč Viktorie Štípek.

A co brankáři, kteří čelili přímým volným kopům? Zdeňku Zlámalovi i Jiřímu Pavlenkovi vypálil rybník jihlavský Jan Hanuš, jemuž se podařilo zlikvidovat všech deset pokusů. Gólman Sigmy inkasoval jednou, nová posila Slavie s minulostí v Baníku dvakrát.

"Těší mě, že jsem nedostal žádný gól. Beru to hlavně jako zpestření sezony, ale když už jsem přijel, chtěl jsem taky zvítězit. Zkrátka jsem soutěživý typ," přiznal Hanuš.

Ostřílený Zlámal druhé místo bral. "Kdybych jednou neinkasoval, byl bych spokojen stejně. Je to skvělý projekt. Potkáme se s klukama a pokecáme, zažijeme srandu. Nejlepším měřítkem gólmana je ale stejně vždycky zápas," uzavřel třicetiletý strážce svatyně z Ďolíčku, jenž v minulosti prošel Spartou, Zlínem, Libercem, Udinese, Cádizem, Slavií, Bari i Sigmou.

Tvrdost střely:
1. J. Řezníček 127,33 km/h
2. A. Ljevakovič 123,45
3. R. Bednář 121,81

Přesnost střel:
1. Z. Folprecht 5 břeven
2. J. Hušbauer 4
3. J. Hora 2

Slalom s míčem:
1. D. Bartek 12:40 s
2. D. Štípek 13:09
3. T. Přikryl 13,22

Přímé kopy:

1. J. Hanuš 0 obdr. gólů
2. Z. Zlámal 1
3. J. Pavlenka 2