Podanému, Vittekovi a spol. hrozí v Bratislavě pokuty i vyhazov

Slovan Bratislava sice po čtyřiadvaceti odehraných kolech Fortuna ligy disponuje nejlepší defenzívou soutěže, když inkasoval jen 15 branek, ovšem na druhém místě ztrácí po dvou zaváháních na vedoucí Trenčín již devět bodů a útok na titul se mu tak vzdaluje.

Podanému, Vittekovi a spol. hrozí v Bratislavě pokuty i vyhazov
Tři opory Leicesteru čekají na jednání o nových smlouvách...

Vedení je tak hrubě nespokojeno a kádr straší jak pokutami, tak letním vyhazovem. Hráči musí dokonce zaplatit všem fanouškům lístky na nadcházející ligový zápas proti Ružomberoku. "Tento týden jsme se setkal s trenéry a důkladně si analyzovali všechny jarní zápasy jak po výsledkové, tak po výkonnostní stránce. Jasně konstatuji, že výkonnost mužstva a předvedená hra neodpovídá našim představám a určitě ani představám našich fanoušků. Nejvíce mě zaráží, že naši hráči hráli bez potřebných emocí a do svých výkonů nevložili celé srdce. S kouči jsme se shodli na dalších krocích, které zůstávají za zavřenými dveřmi. Jeden krok ale prozradit mohu, druhý den jsem měl důležitý meeting s hráči v kabině A-týmu," citoval web profutbal.sk slova viceprezidenta Slovanu Ivana Kmotríka mladšího.

O co šlo? "Jednoznačně jsem na ně apeloval, že se musí výrazně zlepšit výkonnost i přístup každého z nich. Výsledkem mé návštěvy kabiny je ultimátum. Deklaroval jsem, že mají do konce sezony šanci ukázat, kdo z nich ve Slovanu zůstane a naopak se kterými se rozloučíme. Nebudeme vůbec hledět na jména hráčů a jejich předcházející úspěchy. Mohu natvrdo říci, že všichni začínají od nuly ze stejné startovní pozice a mají příležitost ukázat, jak jim na klubu záleží. Nyní je to už jen na nich a já věřím, že to všichni pochopili. My jsme Slovan a tak se musíme chovat. Ať už na hřišti, nebo mimo něj. Všichni chceme, aby na nás byli příznivci pyšní," zakončil čelní představitel bratislavského klubu Kmotrík, jehož slova zveřejnil server profutbal.sk.

Slovan má v současnosti na soupisce áčka i dva české borce. Náhradního brankáře Karla Hrubeše, jenž se do hlavního města Slovenska přesunul ze Slavie a zadáka Jakuba Podaného, který do Bratislavy zamířil ze Sparty a v dosavadním ročníku slovenské nejvyšší soutěži si připsal 16 startů. Na první přesný zásah u našich východních sousedů však bývalý hráč Bohemians Bohemians, Sigmy, Senice, Teplic či indické Kalkaty stále čeká.