Nominace se blíží! Kdo musí o Euro ještě zabojovat?

V nadcházejících přípravných zápasech proti Skotsku a ve Švédsku čeká českou reprezentaci hledání optimální sestavy, ladění formy a testování hráčů, ze kterých si pak trenér Pavel Vrba vybere elitu, která pojede na evropský šampionát ve Francii. Někteří borci mají místo jisté, jiní o něj musí tvrdě bojovat. Kdo si teda musí pořádně máknout?

Nominace se blíží! Kdo musí o Euro ještě zabojovat?
TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

Jakub Brabec (Sparta)

Letenský stoper zažívá výbornou sezonu. Skvělými výkony se prezentuje nejen v lize, ale i na evropské scéně. Proti Skotsku se možná dočká premiéry v národním dresu. Má však velkou konkurenci. K prakticky jisté trojici Sivok, Kadlec a Suchý se totiž přiřadí již nejspíše jeden hráč a kromě Brabce chtějí jet i Hubník, Baránek či Holek.
[break]

Daniel Pudil (Sheffield)

Do Francie by se rád podíval i univerzál Daniel Pudil z druholigového anglického Sheffieldu. Hraje pravidelně a podává slušné výkony. Pod trenérem Vrbou nastoupil jen v šesti zápasech. Jeho výhodou je fakt, že kromě postu levého beka může hrát i na levé straně zálohy.
[break]

Martin Frýdek (Sparta)

Další mladík ze sparťanského kádru s reprezentačními ambicemi. Talentovaný univerzál sice patří ve Spartě jasně do základu, ale v národním týmu je v záloze poměrně dost adeptů. V nadcházejícím dvojutkání by se ale měl dočkat debutu.
[break]Zlatan bez míče? Co by asi tak mohl dělat...

Jakub Rada (Mladá Boleslav)

Dlouho se mluvilo o tom, že by měl osmadvacetiletý záložník dostat šanci i na mezinárodní úrovni a nyní se dočkal. Při zranění Plašila, Pavelky nebo Rosického má šanci se ukázat. Účast ve Francii by pro něj byla obrovským úspěchem, to by ovšem musel podávat ve zbytku sezony nadstandardní výkony a zároveň by musel mít trenér Vrba omezený výběr hráčů.
[break]

Lukáš Mareček (Sparta)

Stejně jako jeho kolegové ze Sparty i Lukáši Marečkovi se na jaře daří. Původně patřil mezi náhradníky, nyní je klíčovým záložníkem. Solidní výkony předváděl na pravém kraji obrany, ale na postu defenzivního záložníka je výborný.
[break]Proč by mohl dostat Guardiola Citizens na absolutní vrchol?

Matěj Vydra (Reading)

Někdejší stabilní člen reprezentačního kádru musí o své místo ve výběru trenéra Vrby tvrdě bojovat. Příliš mu nepřidaly ani zdravotní problémy, či změny kádru. Nyní hostuje v druholigovém anglickém Readingu. O nominaci bude bojovat s Milanem Škodou a Václavem Kadlecem. David Lafata s Tomášem Necidem mají letenku už skoro jistou.