Český šampion v obratech? Rekord si v sezoně vzala Sparta!

Ještě žádnému týmu v historii české ligy se nepovedlo během jedné sezony otočit výsledek tolikrát, jako právě pražské Spartě, které se to v dosavadních dvaadvaceti kolech povedlo již šestkrát.

Český šampion v obratech? Rekord si v sezoně vzala Sparta!
Čeká Ligu mistrů revoluce a snížení počtu týmů na 16?

Šest obratů, které přišly v duelech s Baníkem, Teplicemi, Brnem, Jabloncem, Slavií a Zlínem, je tedy nový rekord tuzemské nejvyšší soutěže.

"Někdy je takový obrat cennější než výhra 3:0. Každopádně vždycky věřím, že zápas otočíme. Z mužstva cítím velkou sílu," citoval web synotliga.cz slova kormidelníka Zdeňka Ščasného.

Dosavadní maxium držely týmy Viktorie Žižkov a Slovanu Liberec, kterým se povedlo vyhrát špatně se vyvíjející duel pětkrát. V případě pražského celku se to stalo v sezoně 2001/2002 a v případě severočeského mužstva v ročníku 2011/2012.

Letenský soubor přitom v sezoně inkasoval jako první již devětkrát a jen v Edenu, ve Štruncových sadech a na stadionu U Nisy nakonec nebral ani bod.

Pokud jde o celou historii ligy, na čele je Sparta se šestačtyřiceti obraty. Druhý je Liberec, který výsledek úspěšně otočil pětačtyřicetkrát. Na třetím a čtvrtém místě pořadí najdeme Slavii s Teplicemi. Oběma týmům se povedl obrat čtyřicetkrát.

Obraty Sparty z 0:1 v této sezoně:


2.kolo: Sparta-Baník 3:1
13.kolo: Sparta-Teplice 3:1
15.kolo: Sparta-Brno 2:1
17.kolo: Zlín-Sparta 1:2
20.kolo: Sparta-Jablonec 2:1
22.kolo: Sparta-Slavia 3:1