Čeho si nejvíc cení Trpišovský? Respektu a podpory kabiny

V hlasování o tuzemského trenéra roku předčil libereckého stratéga Jindřicha Trpišovského pouze reprezentační vůdce Pavel Vrba.

Čeho si nejvíc cení Trpišovský? Respektu a podpory kabiny
Krejčí v luxusní společnosti s Comanem, Allim, či Tielemansem

"Asi před měsícem mi přišel dopis s pozvánkou, že jsem se umístil v první trojce. Přiznám se, že mě to dost překvapilo. V životě bych nic takového nečekal. Mezi elitou se pořád cítím jako nováček, a když jsem v pondělí viděl tu hvězdnou společnost kolem mě, měl jsem trochu pocit, že do ní nepatřím. Druhé místo je zkrátka neuvěřitelné. Stejně na tom ale byl i Bob Páník, který skončil třetí. Jsou to takové dva extrémy. Vždyť já jsem ještě loni v únoru vážně přemýšlel o tom, že s trénováním skončím. Situace na Žižkově byla opravdu neúnosná. Týden jsme třeba vůbec netrénovali. I tak jsme ale byli relativně úspěšní, neboť jsme do poslední chvíle bojovali o postup. Byla to pro mě cenná zkušenost," přiznal v interview pro synotliga.cz nadřízený Koubka, Shaly, Folprechta a spol.

Za své největší dosavadní úspěchy na nejvyšší úrovni považuje účast v Evropské lize, finále Superpoháru i domácí triumf nad Spartou. Nade všemi těmito věcmi je ale ještě něco. "Možná vůbec nejvíc si však cením toho, že jsem od začátku cítil respekt a podporu kabiny. Vztahu s hráči si hrozně vážím. Přišel jsem jako trenérský "No name", ale s klukama jsem našel společnou řeč a všichni táhneme za jeden provaz. To je to nejsilnější, co si z toho zatím beru," doplnil exžižkovský kormidelník.

Podřízený Ludvíka Karla je často mediálně přirovnánán k liverpoolskému manažerovi Jürgenu Kloppovi. Co na to říká? "Slyšel jsem to už z hodně úst. Samozřejmě mi to lichotí, a kdyby má kariéra byla podobná té jeho, určitě bych se nezlobil. Už teď si ale myslím, že prožívám obrovský skok. Trénuji už sice nějakých 20 let, ovšem výraznou část té doby jsem strávil u mládeže a ještě před čtyřmi lety byl koučem v divizi. Chci však udělat vše pro to, abych zůstal pořád stejný. To je pro mě hodně důležité," uzavřel kouč ze stadionu U Nisy, jehož slova zveřejnily stránky synotliga.cz.