Vrba: Souhra i rozehrávka Sivoka s Kadlecem nebyla optimální

Českému mužstvu přípravy nejdou. Tým ani v osmnácté duelu pod trenéram Pavlem Vrbou nedokázal udržet čisté konto a byl tak svědkem toho, že nový výběr tvořící Skotové Letnou vyloupili. O čem také mluvil na pozápasové tiskové konferenci trenér Pavel Vrba?

Vrba: Souhra i rozehrávka Sivoka s Kadlecem nebyla optimální
Slávisté kupují Dynamo České Budějovice?

O tom, že hra do plných není silnku stránkou jeho týmu...


"Ukázalo se, že na evropském šampionátu to nebudeme mít vůbec jednoduché. Znovu se potvrdilo, že hra ze zabezpečené obrany je nám milejší a víc nám vyhovuje. I v kvalifikaci jsme byli ostatně úspěšnější v momentech, kdy byl soupeř aktivnější."

O tom, že k úspěpchu nepomohly ani změny ve druhém dějství...


"Po změně stran jsme chtěli hru zjednodušit a hrát přímočařeji. I proto střídání Frýdka, i když mě rozhodně výkonem nezklamal, ba naopak. Ale záměr nevyšel, protože jsme neměli druhé míče, neprosazovali se v osobních soubojích, nevyužívali volných prostorů, neboť jsme nezvládali situace technicky."

O tom, že stoperská dvojice Kadlec a Sivok nepřesvědčila...


"Hráli spolu po roce, takže jejich souhra skutečně nebyla optimální, i rozehrávka mohla být lepší. Teď, když se budou v reprezentaci potkávat a hrát spolu častěji, by i pro mě mělo být rozhodování snazší."

O tom, že není třeba býti až přílišnými pesimisty...


"Uzdraví se nám někteří hráči, kteří teď v nominaci chybí, takže i naše ofenziva se zlepší. A potom - na Euru budeme hrát spíše do otevřené obrany soupeřů, než abychom ji museli dobývat, což nám bude vyhovovat mnohem víc, než opačný gard se Skotskem. To je prostě fotbalová realita."