Mareček? Vízek raději výraznější typy, světobornost nevidí ani Šmicer

Pětadvacetiletý záložník Lukáš Mareček, který si v tuzemské nejvyšší soutěži připsal za Spartu po svém návratu z Anderlechtu Brusel 56 startů a 1 gól, je momentálně v reprezentaci.

Mareček? Vízek raději výraznější typy, světobornost nevidí ani Šmicer
Vrba: Souhra i rozehrávka Sivoka s Kadlecem nebyla optimální

Co si o tom myslí webem synotliga.cz oslovení experti jako František Straka, Ladislav Vízek či Vladimír Šmicer? Bývalý středopolař Zbrojovky Brno či Heerenveenu je zatím až tak neoslovil...

"Marečkovy aktuální výkony jsou určitě povzbudivé. Když hrál z pravé strany, měl jsem jisté pochybnosti, ve středu zálohy je ale hodně platným hráčem. Právě zde může vyrůst ve velkého fotbalistu. Je to takový štírek, který udělá spoustu černé práce. Lukášovi trochu chybí ještě více zkušeností z těch opravdu těžkých zápasů. Reprezentace je ten nejvyšší level a myslím, že i kdyby Lukáš na Euro nejel, tak určitě nic nepropásne. Konkurence v záloze je veliká a záležet bude jen na Pavlu Vrbovi, jakého hráče bude v týmu potřebovat. Podle mého názoru je ale na Marečkovu nominaci možná ještě brzy," vyjádřil se ještě k jeho nedávné nominaci bývalý kouč Plzně, Sparty i Slavie František Straka, jehož slova publikoval server synotliga.cz.

V podobném duchu hovořila také legenda pražské Dukly Ladislav Vízek. "Nechci být na něj moc kritický, na českou ligu je to hodně slušný hráč. Hraje dobře, ale já mám zkrátka radši výraznější typy. Moje gusto to úplně není, ve Francii bychom podle mě mohli mít i lepší hráče. Navíc pořád věřím, že se dá dohromady Tomáš Rosický," pokračoval bývalý československý reprezentant.

Svěřenec Zdeňka Ščasného zatím nepřesvědčil ani vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem Vladimíra Šmicera. "Když to shrnu, Lukáš nekazí a chytil slušnou formu, ale nic světoborného u něj nevidím. Snad to nevezme nějak špatně. Je to jen můj názor a třeba mě Lukáš ještě mile překvapí..." zakončil internacionál s minulostí v Racingu Lens či Girondins Bordeaux.