Aréna Ajaxu Amsterdam asi změní název. Z jakého důvodu?

Domácí stadion nizozemského obra Ajaxu, který nese název Amsterdam ArenA, by se mohl přejmenovat podle nedávno zesnulé legendy Oranjes Johana Cruyffa.

Aréna Ajaxu Amsterdam asi změní název. Z jakého důvodu?
Nejčerstvější zvěsti z Manchesteru United

Cruyff byl s třiatřicetinásobným šampionem země spojen jak hráčsky, tak trenérsky. Trikot slavného klubu oblékal v letech 1964 - 1973 a pak ještě na sklonku kariéry v letech 1981 - 1983. Jakožto trenér seděl na lavičce giganta v letech 1985 - 1988.

Vedení aktuálního lídra nizozemské nejvyšší soutěže však bude muset počkat na lokální samosprávu, která je vedena jako spoluvlastník stánku, který pojme 53 502 diváků. Pokud jde o komunální politiky v Amsterdamu, ti by dotyčné myšlence dali zelenou...

"Mluvil jsem se starostou Eberhardem van der Laanem. Dospěli jsme k závěru, že je to něco, co jsme měli uskutečnit. Myslím si, že máme podporu 837 tisíc obyvatelů Amsterdamu. jsem si jistý, že přesvědčíme i ostatní akcionáře," nechal se slyšet poradce amsterdamského starosty pro sport Eric van den Burg, jehož slova publikovaly stránky sme.sk.

Cruyffa mimochodem uctili také v konkurenčním Feyenoordu, v jehož dresu se rozloučil s profesionální kariérou. Když hrál rotterdamský celek přípravu proti městskému rivalovi ze Sparty, zápas byl ve čtrnácté minutě přerušen, aby mohli hráči i fanoušci jeho památce zatleskat. Jak známo, někdejší barcelonská hvězda nosila na zádech právě číslo 14.

Jak kondolovali velkému Cruyffovi Kluivert, Messi či Iniesta?