Xavi by si dokázal představit hvězdu Leicesteru na Camp Nou

Šestatřicetiletý špílmachr Xavi říká, že ofenzivní hráč Leicesteru City Riyad Mahrez by mohl bez problémů působit na katalánském Camp Nou.

Xavi by si dokázal představit hvězdu Leicesteru na Camp Nou
Největší hříšníci Barcy? Piqué, Neymar, Adriano a Arda Turan

Dlouholetá barcelonská hvězda, která už ovšem součástí úřadujícího vítěze Ligy mistrů není, přiznala, že ho pětadvacetiletá ikona Leicesteru City s minulostí ve francouzském Le Havru v právě probíhající sezoně Premier League ohromila.

"Je to velmi dobrý hráč. V této sezoně si řekl o mou pozornost. Předtím jsem toho o něm moc nevděl, ale během posledního roku vystřelil jako raketa," uvedl bývalý dlouholetý reprezentant Španělska v rozhovoru pro Al Araby Al Jadeed.

"V anglické lize si udělal velké jméno a doposud hrál výjimečně dobře. Díky tomu, co pro svůj klub udělal, nyní může hrát v jakémkoliv velkém klubu v Evropě," pokračoval v komplimentech mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

A jak odpověděl na dotaz, zdali by si alžírského svěřence kouče Claudia Ranieriho dokázal představit v příští sezoně po boku útočných hvězd jako Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar? "Ano, proč ne? V budoucnu by mohl nastupovat za Barcelonu. Je talentovaný. Ale v současné době to není v mých rukou," ozřejmil funkční veterán z katarské nejvyšší soutěže.