Slavné evropské značky, které nyní nepatří mezi elitní smetánku

Nejen v tomto sportu je nejtěžší se udržet dlouhodobě na vrcholu. Své o tom ví i řada věhlasných klubů, které v minulosti patřily k nejsilnějším v Evropě. Nyní je již nenaleznete ani v Evropské lize, ani v Lize mistrů, ba dokonce byste marně pátrali i v prvních ligách svých zemí. Podívejme se na některé slavné evropské kluby, které nyní nepatří mezi elitní smetánku.

Slavné evropské značky, které nyní nepatří mezi elitní smetánku
TOP 3 hráči, o které bude v létě usilovat Bayern Mnichov

7) Glasgow Rangers


Kdyby podobný článek vznikal až na podzim, museli bychom z našeho žebříčku veleznámý skotský klub vyřadit. Rangers z města Glasgow totiž zatím vládne druhé nejvyšší soutěži a má namířeno zpět mezi elitu. Bylo taky na čase, neboť z historie víme, že patří mezi nejúspěšnější kluby v Evropě. Na svém kontě má nejen 54 ligových triumfů.

[break]
Pět nejlepších záložníků historie Premier League

6) Nottingham Forest


Tradiční anglický klub sídlící v Nottinghamu byl založen již v roce 1865 a na svém kontě má mimo jiné dvojitý úspěch v Lize mistrů. Stalo se tak v letech 1979 a 1980, kdy se mu podařilo jednou uspět i v Premier League. Z té však v roce 2009 sestoupil do druhé nejvyšší soutěže, kde ho můžeme nalézt i dnes.

[break]
Tři útočníci, kteří prošli Granadou a o kterých se nyní mluví

5) Leeds United


Další bývalý zástupce anglické Premier League, který nejen na Ostrovech zanechal nesmazatelnou stoupu. Jeho dres v minulosti oblékaly hvězdy jako Paul Robinson, Rio Ferdinand, Harry Kewell nebo Robie Kanea. Někteří fanoušci si budou pamatovat i sezónu 2000, ve které se Leeds dostal až do semifinále Poháru UEFA, když ve vyřazovacích bojích přešel přes pražskou Slavii. Slavné časy jsou však již ty tam, nyní hraje druhou anglickou ligu.

[break]
Pět týmů, které se zlepšily i přes prodej nejlepších hráčů

4) 1. FC Kaiserslautern


I německá Bundesliga je oslabena o zástupce, který by si tam za svou minulost zasluhoval být. V současné době však Kaiserslautern musí bojovat v druhé nejvyšší soutěži, kam v roce 2012 sestoupil. Trochu hořká pilulka pro ikonu, která ještě v minulém století bojovala pravidelně o ligový primát a neztratila se i v pohárové Evropě.

[break]
Tři jména, o které má zájem Real

3) Real Zaragoza


Velmi zvučné jméno ze Španělska, které patří mezi kluby, které toho v La Lize odehrály nejvíce. Od roku 2013 si však fanoušci museli zvyknout, že z posledního místa Real sestoupil do druhé nejvyšší soutěže. Věčná škoda pro titána, který se může pyšnit šesti triumfy v poháru Copa del Rey.

[break]
Nejčerstvější zvěsti z Manchesteru United

2) Le Havre


Věhlasný klub z Normandie, který byl založen již v roce 1872 a během své bohaté historie se stal celkem pravidelným účastníkem nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1. Několikrát již v minulosti sestoupil, ale hned v pěti případech se dokázal navrátit mezi elitu. Naposled tomu bylo v roce 2008. Nemalý počet tamních reprezentantů prošel právě tímto bývalým velikánem.

[break]
Trio hráčů, kteří si nezískali důvěru manažera Kloppa

1) Sparta Rotterdam


Rotterdam není jen největším přístavem v Evropě, ale i místem, kde se nizozemský fotbal dostal do podvědomí a na vrchol. Bylo to díky tamnímu celku, který je znám jako Sparta. Celou dobu si lidé připomínají rivalitu s městským sokem z Feyenoordu, který však nejvyšší soutěže hraje, zatímco jemu zbyla jen druhá liga označovaná jako Eerste Divisie. Smutný fakt pro šestinásobného ligového krále a účastníka čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí z roku 1960.

TOP 4 fotbalisté, kteří nenačasovali přestup ve správnou chvíli