Messi do francouzské regionální ligy? Čtyři nejsměšnější nabídky na přestup superhvězdy.

Manažeři klubů se snaží přivést ty největší hvězdy, aby pozvedli slávu svého klubu a potěšili své fanoušky. Někteří proto dělají zoufalé kroky. Buď jsou ochotní nabídnout neuvěřitelné sumy, nebo naopak takové nabídky, nad kterými se může člověk jen pousmát.

Messi do francouzské regionální ligy? Čtyři nejsměšnější nabídky na přestup superhvězdy.
Mahrez by klidně mohl hrát v Barceloně, domnívá se Xhavi

Přinášíme čtyři podivuhodné nabídky na nákup světové hvězdy, při kterých si ani nemůžete být jisti, že byly myšleny zcela vážně. O koho šlo?

FC Borne – Lionel Messi

O francouzském městečku s pouhými 500 obyvateli slyšel málokdo ve Francii, natož ve světě. Na fotbalovou mapu se však klub dostal tím, že se pokusil zlákat do svých řad pravděpodobně nejlepšího fotbalistu souasnosti, Lionela Messiho. Prezident klubu Cédric Enjolras pojal nabídku jako vtípek, avšak francouzská fotbalová federace takový smysl pro humor neměla a udělila mu šestiměsíční zákaz činnosti.
[break]

Basingstoke Town – Ronaldinho

Klub z šesté anglické ligy přišel s jednou z nejbizarnějších nabídek v historii, když chtěl přivést brazilskou hvězdu a vítěze Zlatého míče Ronaldinha před dvěma lety. Brazilský míčový kouzelník se zrovna rozešel s klubem Atlético Mineiro a troufalí Angličané ho tak chtěli pořídit zadarmo. Lákavé nabídce z regionálního anglického klubu však Ronaldinho odolal a upsal se raději mexickému Querétaro, se kterými došel do semifinále play off mexické ligy.
[break]

A.C. Perugia Calcio – Birgit Prinz

V roce 2003 se italský tým A.C. Perugia Calcio mohl zapsat výrazným písmem do historie fotbalu, kdyby se mu podařilo získat někdější hvězdu ženského fotbalu Birgit Prinz. Fotbalová pravidla v té době výslovně nezakazovala angažování žen do mužského týmu, avšak německá reprezentantka a vítězka Mistrovství světa nabídku odmítla a zůstala raději u něžného pohlaví.
[break]

FK ORN Kristiania – David Beckham

Fotbalová historie by vypadala jinak, kdyby dal Beckham přednost nabídce z osmé norské ligy před slavným PSG. Platem by si přitom anglický model nepohoršil, neboť ve francouzském klubu se rozhodl věnovat všechen plat dětskému fondu. To norský celek mu nabízel klubovou sportovní tašku a číslo 7 na dresu.