MOL Cup? Pro Jablonec je to Evropská liga

Jablonci se v Synot lize nedaří a tak jediná cesta do pohárů povede zřejmě přes domácí pohár MOL Cup. Tam si však Jablonečtí už nemohou dovolit zaváhat. Svým způsobem tak už hrají předkolo evropských pohárů.

MOL Cup? Pro Jablonec je to Evropská liga
Jablonec musel otáčet, postup si však pohlídal

To ostatně dokládají i jablonečtí hráči. „MOL Cup je nevyzpytatelná soutěž. Je to jako v evropských pohárech, hraje se na dva zápasy - doma a venku. Tam se může stát cokoliv. Cíl je určitě postoupit a porvat se o trofej!,“ přesvědčuje Lukáš Masopust.

Jablonec si ve čtvrtfinále soutěže poradil s pražskou Duklou, kterou vyřadil po výsledcích 0:0 a 2:1. Před tím dokázali severočeši vyřadit Frýdek-Místek a Vyšehrad. Dukla tak byla prvním silným soupeřem, který Jablonec v poháru prověřil.

Teď ještě zvládnout zbývající dvě kola a Jablonec může znovu hrát poháry. „Čekáme, koho dostaneme do semifinále,“ prozrazuje jablonecký záložník.

K tomu, aby Jablonec pohár vyhrál, však musí předvádět odlišné výkony, než v lize. „Pořád to někde drhne a není to takové, jak bychom si představovali a jak by to mělo být. Těžko říct, čím to je. Hráči tady na to jsou. Věřím, že tohle překonáme a bude se nám zase dařit,“ dodal optimisticky Masopust. Jen aby se dařilo i v Evropě.