Hráčské dvojice, které jsou letos k nezastavení

Fotbal je sice týmovou hrou, ale nutnou podotknout, že i jedinci mohou rozhodovat zápasy. Jako třeba tato slavná dua, která své kluby vedou ke slávě:

Hráčské dvojice, které jsou letos k nezastavení
Video: Češi na Skoty nestačili a po nevýrazném výkonu na Letné padli

Riyad Mahrez - Jamie Vardy


O Leicesteru se od začátku sezóny napovídalo hodně, že se ale jejich sen o titulu bude nadále realizovat, tomu se příliš šancí nedávalo.

Ale hráči Lišek jsou stále stejně kvalitní a neklopýtají, i díky svým hlavním tahounům v podobě Riyada Mahreze a Jamie Vardyho.

Oba dohromady nasázeli 36 branek, Mahrez si ukrojil sedmnáct kousků, Vardy devatenáct. Mahrez je ale větším přínosem, v Premier League je druhým nejlepším asistentem s jedenácti gólovými nahrávkami. Společně v zápase připravili osm branek.

[break]

Luis Suaréz - Lionel Messi


Lionel Messi na začátku sezóny dva měsíce promarodil, přesto je jeho bilance neskutečná. V 38 zápasech nasázel 37 branek.

Lepší bilanci má ale na kontě Suaréz. Ve 43 zápasech vsítil stejný počet branek a je zatím letos nejlepším klubovým střelcem. Luis Suaréz je navíc nejlepším asistentem La ligy s dvanácti nahrávkami. Společně s Messim připravil osm branek.

[break]

Edinson Cavani - Zlatan Ibrahimovič


I Edinson Cavani se Zlatanem připravili společně v zápase osm branek, jejich vliv v PSG je ale nejmarkantnější. PSG letos vyhrálo francouzskou ligu téměř s tří měsíčním předstihem a těší se z čtvrtfinále Ligy mistrů.

Cavani přitom nasázel devatenáct branek během této sezóny a Ibrahimovič čtyřiatřicet. Švédský zabiják je opravdu neskutečný, poněvadž nestřílí jen branky. stíhá i nahrávat. Jen v Ligue 1 připravil prostor pro jedenáct zásahů.

[break]

Neymar - Luis Suaréz


Právě Messiho zranění ukázalo, že i bez jeho přítomnosti by vše klapalo, jak má. Suaréz a s Neymarem se postarali o téměř vlastní představení, když společně připravili deset branek. Společně byli opravdu k nezastavení.

Neymar se letos zaskvěl 27 brankami, na Suaréze tedy jasně ztrácí. Asistence ale na kontě má. Stejně jako Messi jich připravil deset.

Vrba: Souhra i rozehrávka Sivoka s Kadlecem nebyla optimální