Tři útočníci, kteří prošli Granadou a o kterých se nyní mluví

Granada v Primera División bojuje o udržení a rozhodně to nebude mít lehké. Klubu by jistě pomohli hvězdní útočníci, kteří ovšem již Granadu opustili a nyní se v jejich souvislosti hovoří o velkém přestupu. O které forvardy se jedná?

Tři útočníci, kteří prošli Granadou a o kterých se nyní mluví
Video: Češi na Skoty nestačili a po nevýrazném výkonu na Letné padli

3. Yacine Brahimi


Alžírský ofenzivní záložník či útočník dlouhodobě působil ve francouzském Rennes, odkud v roce 2012 za necelých pět milionů eur přestoupil právě do Granady. Tam ve dvou sezónách nijak zvlášť nezářil, přesto si ho před sezónou 2014/15 vybralo Porto a zaplatilo za něj 6,5 milionů eur. A právě v Portugalsku se ukázala jeho genialita. Ve své první sezóně nasázel 13 branek, letos se zatím trefil sedmkrát. V lednu o něj stály Manchester City nebo Chelsea, nyní se spekuluje o Liverpoolu. Ten by za něj mohl vysázet až 12 milionů liber.

[break]

2. Nolito


Nolito putoval z Portugalska do Španělska, respektive zpět do Španělska. Nolito začínal v Barceloně, odtud přestoupil do Benfiky, ale v roce 2012 se znovu vrátil do Primera División. Za Granadu odehrál jen 17 zápasů, vstřelil přitom tři branky. Hostování bylo ukončeno a Granada nevyužila možnou opci. Nolito nakonec přestoupil do Celty Vigo, kde se naplno projevil jeho potenciál. Během necelých tří sezón nasázel již 36 branek a spekuluje se o návratu do Barcelony.

[break]

1. Odion Ighalo


Už od roku 2008 byl Odion Ighalo hráčem Udinese. Tři sezóny ovšem nigerijský útočník strávil v Granadě. V dresu španělského týmu si připsal patnáct přesných zásahů. Naplno se ale prosadil až v Premier League, kde nyní září v dresu Watfordu. Ten ho v lednu odmítl prodat do Číny, v létě se ovšem čekají nabídky především z Premier League.

Liverpool sleduje mladé spoluhráče Kadeřábka a Klimenta