Arsenal chce Xhaku. Má ale švýcarský záložník hodnotu 43 milionů eur?

Granit Xhaka je v hledáčku Arsenalu a v létě ho londýnský klub bude chtít z Mönchengladbachu získat. Otázkou ovšem je, zda má švýcarský středopolař takovou hodnotu, za kterou ho chce Arsenal koupit.

Arsenal chce Xhaku. Má ale švýcarský záložník hodnotu 43 milionů eur?
Video: Češi na Skoty nestačili a po nevýrazném výkonu na Letné padli

V roce 2012 přišel Granit Xhaka do Mönchengladbachu a svými posledními výkony si řekl o výraznější přestup. Do svého týmu by ho rád získal Arséne Wenger, který se již údajně se švýcarským středopolařem sešel.

Rodák z Basileje je bezpochyby jedním z největších talentů Bundesligy a hovoří se o něm jako o mladém Bastianu Schweinsteigerovi. Je ovšem otázkou, zda má hodnotu 43 milionů eur. Přesně tolik totiž chce Arsenal bundesligovému klubu nabídnout.

Xhaka má za svůj idol Zinedina Zidaneho, k Schweinsteigerovi ho poté přirovnal trenér Švýcarska Ottmar Hitzfeld. Málokdo si ale myslí, že Xhaka má takovou hodnotu. Velkým problémem může být jeho nedisciplinovanost, během tří sezón totiž už nasbíral 32 žlutých a především 6 červených karet.

Sám Xhaka v únoru tvrdil: "Každý má sen a tím mým je hrát v Premier League. Jestli se to stane, to uvidíme. Zatím nemohu říci, na kolik procent je to reálné."

Nyní se zdá, že poměrně dost. Každopádně Arsenal není jediným zájemcem. Kolem něj krouží i Manchester City a také Bayern Mnichov, kterému Xhaku doporučil nynější trenér švýcarské reprezentace a bývalý lodivod Bayernu Ottmar Hitzfeld. Xhaka ale nejspíš bude preferovat odchod do Anglie.

Jak kondolovali velkému Cruyffovi Kluivert, Messi či Iniesta?