Henry hájí maroda Rooneyho: Anglie ho pořád potřebuje

Thierry Henry je přesvědčen o tom, že Albion stále potřebuje kapitána Manchesteru United Wanynea Rooneyho a podle jeho názoru ho Roy Hogdson musí na kontinentální šampionát vzít.

Henry hájí maroda Rooneyho: Anglie ho pořád potřebuje
De Gea měl prý být už dávno č. 1. Casillase by na Euro nebral

Nezpochybnitelná legenda Arsenalu věří, že i přes nedávnou sérii zranění může být bývalý hráč liverpoolských Toffees z Goodison Parku jednou z největších anglických ofenzivních hrozeb.

Henry třicetiletého borce hájil před některými fanoušky, kteří hlásají, že už ho rozjetá Anglie nepotřebuje. "Někteří mohou namítnout, že Rooney na velkém turnaji nehrál dobře od roku 2004," začal své povídání na stránkách The Sun bývalý snajpr Barcelony, Monaka, Juventusu či New Yorku Red Bulls.

"Svou kvalitu však ukazoval po mnoho let v Premier League a Lize mistrů. Než ho brzdila zranění, pro Manchester United byl velmi užitečný," pokračoval legendární Francouz.

"Byl nejlepším střelcem Anglie v kvalifikaci o Euro, je to kapitán týmu a jediným anglickým hráčem v historii, který dosáhl hranici 50 mezinárodních branek," připomněl Henry zásluhy současného svěřence Louise van Gaala.

"Stále tedy toho může svév zemi hodně nabídnout a do Francie musí jet. Zápasy proti Německu a Nizozemsku bez Rooneyho dávají Hodgsonovi perfektní příležitost podívat se na konkurenty," uzavřel Henry.