Sivok o Ibrahimovičovi: Je výjimečný, ale strach z něj nemáme

Českou reprezentaci čeká přípravný zápas se Švédskem, přičemž se má jednat o jakousi generálku na letní evropský šampionát ve Francii. Švédsko není rozhodně lehkým soupeřem a nejsledovanější postavou bude jednoznačně reprezentační tahoun a útočník PSG Zlatan Ibrahimovič. Vyvolená obrana Pavla Vrby proto nebude mít lehký úkol.

Sivok o Ibrahimovičovi: Je výjimečný, ale strach z něj nemáme
Del Bosque kritizoval i žolíky. Koke: Pocity jsou nepříjemné

„Je výjimečný. Viděli jsme ho na videu v zápase s Dánskem, a víme, že to nebude nic lehkého,“ uznává stoper Tomáš Sivok, který zřejmě znovu natáhne na rukáv kapitánskou pásku. „On je opravdu top útočník. A teď má možná nejlepší formu, což ukazuje v PSG,“ stála slova reprezentačního obránce Sivoka na idnes.cz.

„Je fakt, že se netočí všechno jen kolem něj,“ uvědomuje si Sivok. „Ale hodně na něj spoléhají, snaží se ho hledat. Je rychlý, silný, má dobrou levačku i pravačku. Je fakt těžké se na něj kompletně připravit. Pro obránce hodně nepříjemný typ,“ pokračoval Sivok na téma zabijáka Ibrahimoviče.

Bude to hodně složité, ale doufám, že to společnými silami zvládneme. Respekt máme, ale strach určitě ne,“ vyjádřil, jaké pociti má z jednoho z nejlepších útočníků fotbalové historie.

Tomáš Sivok letos absolvoval dvacet zápasů za Bursaspor, kde společně s Necidem patří mezi důležité členy kádru. I jako obránce se jednou gólově prosadil. Reprezentační utkání proti Švédsku bude jeho jubilejní padesáté.

Slavné evropské značky, které nyní nepatří mezi elitní smetánku