Proč se Rakitič nejeví jako adekvátní náhrada za Xaviho?

Tento článek možná již samotným nadpisem vyvolá emoce u čtenářů, ale v jistém úhlu pohledu je trefný. Barcelona je na koni a již druhou sezónu v řadě se zdá být nezlomná. Zlé jazyky však stále namítají, že bez Xaviho je již katalánský gigant jiným, než býval. Je to však dobře nebo ne? Proč by Rakitič neměl být adekvátní náhradou, nebo je prvkem, který dělá ten hlavní rozdíl? Na tyto otázky jsme se pokusili najít odpověď.

Proč se Rakitič nejeví jako adekvátní náhrada za Xaviho?
Trio slavných hráčů, kteří se stali obětmi trestných činů

3)Guardiolův černý kůň


Xaviho milovalo nejen celé Camp Nou, ale i vlastně každý Španěl. Možná že několik fanoušků Bílého baletu mu na jméno přijít nemohlo, ale kvalitu mu upřít nešlo. Někteří kritici, kteří neměli v oblibě herní pojetí Pepa Guardioly označovaný jako „Tiki Taka“ prohlašovali, že bez Xaviho pozbývá smyslu. Je zřejmé, že typologicky je Ivan Rakitič zcela odlišným záložníkem, který disponuje jinými přednostmi.

[break]
TOP 3 doposud neznámí hráči, kteří v letošní sezóně září

2) Odlišnosti


Celý svět viděl prázdnotu v záloze Barcelony, která vznikal minulé léto, když Xavi odešel do exotického Kataru. Na Camp Nou přišel ze Sevilly talentovaný chorvatský reprezentant Ivan Rakitič, který však ihned od počátku vykazoval zcela jiné schopnosti než jeho předchůdce. Jisté je, že v nové éře pod jeho taktovkou je katalánský gigant více přímočarý, což platí především na hluboce bránící soupeře.

[break]
Šest zápasů, které mohou v PL rozhodnout o titulu

1) Tvůrce hry versus dříč


Rakitič se zdá být spíše tím dělníkem, který se snaží vypomoci v ofenzivě i defenzivě a sem tam vzít i odpovědnost na sebe a pokusit se vstřelit nějaký ten gól. Příkladem může být loňské finále Ligy mistrů v Berlíně, kde se podílel na triumfu proti Juventusu. Xavi byl spíše zase mozkem a architektem taktiky, ve které vytvářel tempo a vymýšlel záludné průniky, jak rozebrat hru soupeře. Nabízí se otázka, jak efektivní by byla Rakitičova práce, pokud by před sebou neměl trojlístek Messi, Suárez a Neymar.

Mladé hvězdy Arsenalu! Trojice, o které brzy hlasitě uslyšíme