Čtyři způsoby, jak se Rudí ďáblové mohou vrátit na vrchol

Podle výsledků z posledních let je zřejmé, že Manchester United nezažívá zářné období a potácí se ve zmaru. Pravidelný účastník bojů o triumfy v Premier League a Lize mistrů je rád, když se v horních patrech tabulky anglické nejvyšší soutěže udrží a pronikne do nejprestižnější evropské klubové soutěže. Zvrat nedokážou nastolit nákupy několika hráčů, ale chce jít více do hloubky. Jak by se mohli Rudí ďáblové navrátit na vrchol?

Čtyři způsoby, jak se Rudí ďáblové mohou vrátit na vrchol
Trio slavných hráčů, kteří se stali obětmi trestných činů

4) Opětovné zaměření na mládež


Hodnotit tuto sezónu je sice ještě předčasné, ale všichni víme, že na jejím konci bude převládat kritika a negativní názory. Na Old Trafford již dávno nejsou ve hře o triumf v Premier League a vyřazení z Ligy mistrů byla hořká pilulka, která nabobtnala o to více, když v Evropské lize byl oním katem konkurenční Liverpool. Rudí ďáblové začínají zjišťovat, že tajemství úspěchu netkví v nakupování předražených posil, ale lepší práce se svou mládeží. Vždyť odtud pocházejí talenty typu Januzaj či Rashford.

[break]
TOP 3 doposud neznámí hráči, kteří v letošní sezóně září

3) Galacticos ze severu


Samozřejmě, že je ekonomicky přijatelnější si své velké opory vychovat a neutrácet za ně sumy, ale na druhou stranu, Manchester United je neuvěřitelně bohatý velkoklub, který má sílu vynaložit miliony a miliony liber na posílení kádru, jako to dělá například Real Madrid či Barcelona. Proč by se Rudí ďáblové nemohli stát Galacticos Severu? Otázkou však je, jestli by pak tradiční anglický klub nebyl ještě více pranýřován za fakt, že nedává šanci svým krajanům a vábí na Ostrovy zahraniční akvizice.

[break]
Tři hráči, kteří opět mohou přinést Scudetto Interu

2) Vlastní rukopis


Přestože byl Sir Alex Ferguson často vznětlivý a emotivní, na jeho kouzelnické schopnosti byla radost pohledět. Fergie uměl překvapit, a přesto si zachovat tvář, hra Rudých ďáblů měla hlavu i patu a nepostrádala atraktivnost. Oběma jeho nástupcům, kterými jsou David Moyes a Louis van Gaal, tento aspekt chybí. Nizozemský kouč je o něco lepší než jeho předchůdce, ale stále mu chybí konzistentnost ve výkonech i výsledcích. Opravdu se schyluje k tomu, že není třeba jen výměna hráčů, ale i trenéra, což dokládá fakt, že se již nějaký ten pátek mluví o angažování José Mourinha.

[break]
Šest zápasů, které mohou v PL rozhodnout o titulu

1) Předvídavost


Jednou z dalších výhod United je fakt, že se může připravit do budoucna a vydat se hned několika správnými cestami. Díky svým financím může napumpovat novou krev do mládežnického systému, ale zároveň i zakoupit zahraniční hvězdy. Vhodně zvoleným mixem těchto hráčů ve spojení se schopným trenérem může vytvořit vyvážený a stabilní tým, který bude mít všechny předpoklady k tomu, aby uspěl. Nelze se spoléhat na okamžitý úspěch nebo mluvit o faktu, že se dostaví až za pár let. Pokud to finance umožňují, stejně tak jako u Rudých ďáblů, může se začít již hned s dlouhodobým předpokladem.

Mladé hvězdy Arsenalu! Trojice, o které brzy hlasitě uslyšíme