Vydra zajistil Čechům remízu, Němci si smlsli na Italech

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Svěřenci Pavla Vrby dokázali v druhém přípravném utkání uhlídat hvězdného kanonýra Zlatana Ibrahimoviče a ve Švédsku remizovali 1:1. Domácí se ujali vedení již ve 14. minutě po trefě Berga, ale na jeho branku dokázal o dvanáct minut později odpovědět hlavou Matěj Vydra. Utkání ovlivnilo velké množství střídání, ale český reprezentační kouč má po tomto utkání velmi zamotanou hlavu, koho na evropský šampionát vůbec nominovat. Chyby se kupily především v defenzivě.

Özil: Pokud chceme patřit k nejlepším, musíme se posílit

Řekové doma Island nezaskočili, a přestože vedli po půlhodině hry již náskokem dvou branek, severský kádr, který se podívá na evropský šampionát do Francie, dokázal do konce první půle snížit a po změně stran ještě dvakrát udeřit a otočit zápas ve svůj prospěch. Bosna a Hercegovina si dokázala poradit na horké půdě Švýcarska, když v první půli přesně mířil Džeko a ve druhém poločase poté náskok na konečných 2:0 navýšil Pjanič.

Rakousko změřilo před Eurem síly s Tureckem, které narazí ve skupině na výběr Pavla Vrby. Skóre otevřeli domácí trefou díky Junuzoviče, poté však úřadovali hosté, kteří utkání otočili díky Calhanogluovi a Turanovi. Němci si doma smlsli na Italech a zvítězili 4:1. Aktuální světoví šampioni zaskočili Azzurri již v první půli, kdy se prosadil Kroos a Götze. Po změně stran přidali další dvě branky Hector a Özil. Za hosty snížil v 83. minutě El Shaarawy.

Slovensko remizovalo na půdě Irska 2:2. První branku utkání si připsal Stoch, ale již o osm minut později odpověděl Long a za další dvě minuty otáčel McClean. Ještě před změnou stran vlastní brankou srovnal stav McShane. Tým okolo hvězdy Realu Madrid Cristiana Ronalda uspěl s houževnatou Belgií. Skóre otevřel Nani a poté se trefil i kanonýr Bílého baletu. Hosté dokázali snížit díky brance, kterou v 62. minutě obstaral Lukaku.

Přátelská utkání:

Švédsko - Česká republika 1:1 (1:1)

Branky: 14. Berg - 26. Vydra. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Nizozemsko).

Švédsko: Isaksson - Salomonsson (81. Lustig), Granqvist, Lindelöf (65. Miloševič), Olsson - Durmaz (46. Larsson), Lewicki (63. Wernbloom), Källström (46. Hiljemark), Forsberg - Ibrahimovic, Berg (46. Guidetti). Trenér: Hamrén.
ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok (60. Brabec), Suchý, Pudil - Darida (60. Frýdek), Mareček - Skalák (60. Šural), Kolář (86. Dočkal), Krejčí - Vydra. Trenér: Vrba.

Černá Hora - Bělorusko 0:0
Estonsko - Srbsko 0:1 (81. Kolarov)
Gruzie - Kazachstán 1:1 (38. Gelašvili - 36. Nurgalijev)
Makedonie - Bulharsko 0:2 (65. Rangelov, 87. Tonev)
Řecko - Island 2:3 (19. z penalty a 31. Fortounis - 34. Traustason, 70. Ingason, 82. Sigthórsson)
Norsko - Finsko 2:0 (57. Berget, 84. Johansen)
Lucembursko - Albánie 0:2 (63. Sadiku, 75. Cikalleshi)
Rakousko - Turecko 1:2 (22. Junuzović - 43. Calhanoglu, 57. Turan)
Švýcarsko - Bosna 0:2 (14. Džeko, 57. Pjanić)
Irsko - Slovensko 2:2 (21. z penalty Long, 24. z penalty McClean - 14. Stoch, 42. vlastní McShane)
Německo - Itálie 4:1 (24. Kroos, 45. Götze, 59. Hector, 75. z penalty Özil - 83. El Shaarawy)
Portugalsko - Belgie 2:1 (20. Nani, 40. Cristiano Ronaldo - 62. Lukaku)

Hamšík? Odmítnout Starou dámu nebylo lehké...