Dechberoucí statistiky i neuvěřitelná fakta, to vás ohromí!

Letošní sezona je jednou z nejdramatičtějších za poslední roky. Stačí se podívat do Anglie na fantastickou jízdu Leicesteru City, na gólovou potenci barcelonského tria MSN a další neuvěřitelné milníky. Jaká fakta by vám neměla uniknout?

Dechberoucí statistiky i neuvěřitelná fakta, to vás ohromí!

Trio MSN dalo více gólů než většina klubů

Ofenzivní trio španělské Barcelony ve složení Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar v letošní sezoně nasázelo už 107 branek! Argentinec konta soupeřů zatížil 37 gólů, Uruguayec 43 a kapitán brazilské reprezentace se trefil sedmadvacetkrát. Tito tři hráči tak předčili drtivou většinu evropských klubů. Lépe jsou na tom pouze v Realu (113 branek), v Dortmundu (113 branek) a v Paris St. Germain (109 branek).
[break]Letní nákupy, které by mohly konečně přepsat historii Reds

Ronaldo je nedostižný

Cristiano Ronaldo je klíčovým mužem Realu Madrid. Portugalský kanonýr se pyšní výjimečnými statistikami počínaje tím, že v šesti po sobě jdoucích sezonách dal vždy alespoň 40 branek v dresu bílého baletu. Minulý rok překonal dlouholetý Raúlův střelecký rekord Realu a stále nemá dost. Ve 338 zápasech dal 354 branek, kdežto Raúl má na svém kontě „pouze“ 323 branek v 741 zápasech. Ronaldovo skóre je tedy 1,04 gólu na zápas. Klidně by tak mohl hrát v Primera División dalších devět let aniž by dal gól a přesto by na tom byl lépe jak Raúl.
[break]

Famózní sezona Dortmundu nestačí

Když v létě opustil Borrussii Dortmund Jürgen Klopp a na jeho místo přišel Thomas Tüchel, čekalo se, jak se svého nelehkého úkolu ujme. S odstupem času lze říci, že se mu to daří náramně. Dortmund pod jeho vedení zažívá nejlepší sezonu v historii, když má na svém kontě již 64 bundesligových bodů, přesto to nestačí. Vedoucí Bayern je na tom ještě o pět bodů lépe.
[break]

Messi válcuje Arsenal

O kvalitách držitele Zlatého míče FIFA Lionela Messiho není potřeba se rozepisovat. Argentinský reprezentant vyhrál na klubové úrovni vše, co se dalo. Za jedenáct let na Nou Campu už získal úctyhodných 26 trofejí, což mu mohou závidět skoro všechny kluby. Třeba takový Arsenal potřeboval na zisk 26 pohárů dlouhých 60 let...
[break]Trio slavných hráčů, kteří se stali obětmi trestných činů

Obrovské rozdíly v Ligue 1

Hodně specifická je francouzská elitní soutěže. Obhájce titulu Paris St. Germain si titul zajistil osm kol před koncem a nyní se může soustředit na Ligy mistrů. Druhé Monaco na PSG ztrácí 22 bodů, což je zároveň stejný rozdíl, jako náskok na osmnácté Ajaccio.
[break]TOP 3 doposud neznámí hráči, kteří v letošní sezóně září

Sevilla venku neumí

Napadlo by někoho při pohledu na tabulku Primera División, že je Sevilla v krizi? Solidní páté místo a k tomu postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Při podrobnějším zkoumání ale vypluje na povrch jedna hodně zajímavá skutečnost. Sevilla totiž v lize v letošní sezoně ještě nedokázala zvítězit na půdě soupeře! Z patnácti zápasů devětkrát remizovala a šestkrát prohrála.